05.10.2017, 13:14

Motivačné čítanie, ktoré vám môže zmeniť život. Banáš prináša na trh exkluzívnu knihu

Pokrstili jedinečný ilustrovaný román.

Motivačné čítanie, ktoré vám môže zmeniť život. Banáš prináša na trh exkluzívnu knihu
Zdroj: Ikar

Kód 9, Kód 1 a Kód 7 od Jozefa Banáša sa stali bestsellermi, čo dokazovali aj desiatky besied a autogramiád, ktoré autor absolvoval. A tak sa na knižný trh dostáva ich súborné ilustrované vydanie.

Vydanie ilustrovaného románu Kód 9 1 7 je na Slovensku ojedinelým počinom. Vďaka fotografiám, mapám, poznámkam, komentárom a vysvetlivkám sa môžete stať účastníkom autorovho putovania a nahliadnuť do krajín, kde sa príbehy Kódov zrodili.

Jozef Banáš priniesol v Kódoch svoju životnú filozofiu, že všetko sa riadi zákonom rovnováhy. Rovnováhu medzi mužom a ženou hľadá v Kóde 9, medzi duchom a hmotou v Kóde 1 a medzi dobrom a zlom v Kóde 7. Kód 9 je však predovšetkým o tom, ako milovať, Kód 1 o tom, ako byť dobrým človekom, a Kód 7 o tom, ako byť šťastným. Autor verí, že popri dobrodružstve budú jeho texty aj motivačným čítaním, ktoré zmení pohľad čitateľov na život.

Odkaz celého románového cyklu Kódy 9 1 7 je podľa Jozefa Banáša jasný. Keď u nás urobíte niekomu dobrý skutok, očakávate vďaku. V Butháne, kde sa odohráva väčšina tretej knihy Kód 7, je to naopak: u nich ste vďačný tomu, komu ste urobili dobrý skutok. Za to, že vám ho vôbec umožnil urobiť...

Jozef Banáš v tejto chvíli už usilovne pracuje na románe o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ktorý vyjde k stému výročiu Československej republiky.
V novembri mu však vyjde zbierka miniúvah, sentencií, anekdot, myšlienok, ale aj poézie a drobných textov Somár je Švajčiar.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.