25.09.2017, 13:08

Třískov pád do rieky nebola samovražda, povedala polícia. Hľadajú sa svedkovia

Pražská polícia vylúčila, že by Jan Tříska na Karlovom moste spáchal samovraždu.

Třískov pád do rieky nebola samovražda, povedala polícia. Hľadajú sa svedkovia
Zdroj: Dan Materna, MAFRA

Polícia hovorí o náhode. Herec spadol do rieky v sobotu, dnes v noci zomrel. "Z doteraz vykonaného vyšetrovania zatiaľ vyplýva, že išlo o nešťastnú náhodu, nie cielené konanie 80-ročného muža," povedal hovorca polície Tomáš Hulan, píše iDnes.

​Verzii o samovražde neveril ani režisér Jiří Mádl, s ktorým mal Tříska oddnes nakrúcať nový film. "Honza Tříska bol v perfektnej kondícii a tešil sa na veľkú úlohu. Posledné mesiace nežil ničím iným. Predstava, že by priletel z Kalifornie, absolvoval kostýmové skúšky a šiel ukončiť svoj život, je úplne hlúpa. Vypomstil sa mu jeho rituál návštevy Karlovho mosta, ktorý robil pred natáčaním každého nového filmu," napísal na svojom facebookovom profile.

Kriminalisti sa teraz obrátili na verejnosť so žiadosťou o spoluprácu ohľadom objasnenia nešťastnej udalosti. Žiadajú všetkých, ktorí sa v sobotu okolo štvrtej hodiny nachádzali na Karlovom moste alebo cestovali výletnou loďou.

V doterajšom vyšetrovaní policajti vychádzajú hlavne z výpovedí viacerých svedkov, k dispozícii majú aj záznamy bezpečnostných kamier. Tie však podľa polície nie sú celkom presvedčivé, pretože samotný pád zachytávajú len veľmi nejasne. 

Chvíľu pred nešťastnou udalosťou hovorila s Janom Třískom na moste Jitka Nováková z Vysočiny. "Sedel na moste obrátene, jeho nohy smerovali z mosta dole nad rieku," opísala situáciu pre Radiožurnál. Oslovila ho vraj a spýtala sa, či je všetko v poriadku. Odpovedal, že áno. "Že je mu tak dobre a že je všetko v poriadku," dodala.

O páde muža do Vltavy informovala polícia v sobotu (viac tu). Nasledujúci deň sa ukázalo, že išlo o herca Jana Třísku. Z Vltavy ho vytiahli dvaja muži z výletnej lode. Vo vážnom stave ho záchranári previezli do Ústrednej vojenskej nemocnice. V noci na pondelok v nemocnici zomrel.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.