Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2017, 11:49

V seriáli Včielka Maja sa zjavila kresba penisu. Netflix má problém, rodičia sa búria

Kontroverznú epizódu ihneď stiahli z vysielania. Ako sa tam prirodzenie dostalo, nie je jasné.

V seriáli Včielka Maja sa zjavila kresba penisu. Netflix má problém, rodičia sa búria
Zdroj: Netflix

Bizarná aféra postretla svetovú streamovaciu službu Netflix, píše iDNES.cz. Žne kritiku za epizódu detského animovaného seriálu Včielka Maja, pretože v pozadí jednej scény sa na kôre stromu objavila kresba pripomínajúca penis.

Zábery s dotyčným obrázkom kolovali na sociálnych sieťach, kde ich sprevádzali rozhorčené reakcie rodičov. Chey Robinsonová písala na Facebooku: „Uvedomte si, čo vaše deti sledujú! Nič som neupravovala, toto je naozaj Včielka Maja, prvá séria, epizóda číslo 35. Som znechutená, nevidím dôvod, prečo by niečo také malo v detskom programe vôbec byť!“

​Seriál Včielka Maja vznikol podľa nemeckej knižnej predlohy vydanej prvýkrát v roku 1912 a dočkal sa niekoľkých verzií.

Pozrite si krátku ukážku zo seriálu, kde sa na chvíľu zobrazí inkriminovaná kresba:

Pôvodná japonská produkcia z roku 1975 sa preslávila piesňou Karla Svobodu v podaní Karla Gotta, pred siedmimi rokmi prišla Včielka Maja v 3D verzii. Spornú sériu vyrobilo francúzske Studio 100 Animation, napriek tomu kritiku znáša Netflix ako distribútor.

Ten už spornú epizódu stiahol, vyhlásenie k celej záležitosti stále nevydal. Medzitým se na internete diskutuje, či kresba naozaj znázorňuje mužské prirodzenie, pričom väčšina príspevkov ho jasne identifikuje. Či ide len o žart animátora alebo niečo iné, sa len špekuluje.

Včielka Maja
Zdroj: Netflix

​Nie je to však po prvýkrát, keď detský program vzbudil pohoršenie. Vzdelávací kreslený klip, v ktorom so spevom tancovali mužské a ženské pohlavné orgány, musela obhajovať švédska verejnoprávna stanica a v oscarovom Levom kráľovi niektorí objavili slovo „sex“, zostavené zo zvíreného prachu.

Ticketportal.sk