Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2017, 21:29

Ukázal sa Mladý Sheldon, kombinácia naivity a intelektuálnej nadradenosti

Amerika s napätím čaká na október, kedy CBS odvysiela pilotný diel seriálu Mladý Sheldon.

Ukázal sa Mladý Sheldon, kombinácia naivity a intelektuálnej nadradenosti
Zdroj: CBS

Premiérová séria opisuje texaské začiatky zázračného dieťaťa Sheldona Coopera. Ten dorástol do protivného génia z kultovej Teória veľkého tresku. CBS zatiaľ zverejnila ukážky. Diváci z nich vyčítali, že je malý Sheldon "sladký" a miluje vláčik, píše iDnes.

V úvode nového seriálu v scéne z vlaku vysvetľuje hlas dospelého Sheldona, čiže Jima Parsonsa, kým by chcel byť, keby sa nemohol stať fyzikom. Nápovedou sú práve vláčiky, s ktorými sa chlapec hrá, postupne pri večeri predstaví jednotlivých členov svojej rodiny.

​Mladého Sheldona stvárnil Iain Armitage, ktorý zažiaril v Big Little Lies. Podľa prvých recenzií je "naozaj veľmi sladký". Píše sa tiež, že sa malému hercovi "podarilo zachytiť kombináciu naivity a intelektuálnej nadradenosti, ktorá u deväťročného dieťaťa okúzľuje viac ako u dospelého muža".

Chválu žne taktiež Zoe Perry - chlapcova matka. Mimochodom, je to skutočná dcéra herečky Laurie Metcalfovej. Tá stvárňuje v Teórii veľkého tresku Sheldonovu mamičku v zrelom veku.

Objavili sa aj postrehy, že s výnimkou scén medzi synom a matkou sa zdá scenár banálny a že obsahuje málo humoru - respektíve že "nie je práve zábavné sledovať, ako sa malý chlapec nervovo zrúti alebo ako bojuje s nepriateľským prostredím strednej školy".

Predchodca Mladého Sheldona, teda seriál Teória veľkého tresku, začne vysielanie novej série v Spojených štátoch 25. septembra. Okrem iného bude sledovať prípravy Sheldonovej svadby s vedkyňou Amy, ktorú požiadal o ruku v 10. sérii. Momentálne ju vysiela aj kanál Prima Cool.