11.09.2017, 12:15

Strašidelný klaun láka ľudí do kín. Horor To je najúspešnejší v histórii

Strašidelný klaun láka ľudí do kín. Horor To je najúspešnejší v histórii
Zdroj: YouTube.com

Film To podľa predlohy spisovateľa Stephena Kinga je zatiaľ najvýnosnejším hororom všetkých čias. Hneď počas prvého víkendu zarobil v domácich kinách vyše 100 miliónov dolárov a nechal za sebou dovtedy kraľujúcu snímka Paranormal Activity 3 (2011).

Dielo režiséra Andyho Muschiettiho zarába veľké peniaze. Údaje hovoria o odhadovanom zárobku 117 miliónov dolárov v amerických kinách. K tomu musíme ešte pripočítať zámorský zárobok 62 miliónov. Celková suma sa tak po prvom víkende zastavila na 179 miliónoch.

Paranormal Activity 3, do tej doby najzárobkovejší horor počas prvého víkendu, zarobil za rovnaký čas v amerických kinách "len" 52,6 miliónov dolárov (plus 26 miliónov v zahraničí). To nie je ani polovica.

To ale nie je jediný z rekordov, ktoré si snímka odniesla - prvý trailer na To bol najsledovanejším trailerom na hororový film všetkých čias. Za prvých 24 hodín ho dokonca videlo 196 miliónov divákov, čo je úplne najviac v histórii a to v rámci všetkých filmových žánrov.

Všetko naznačuje tomu, že To je a naďalej bude ohromným úspechom. To je dobrá správa špeciálne pre Muschiettiho, ktorý je stále hollywoodskym nováčikom.

Film To ukončil augustovú filmovú krízu a nízku návštevnosť kín. Zároveň po nepodarenej Temnej veži dokazuje, že ešte nie je na mieste kingovský adaptácie odpisovať.

Je už teraz jasné, že pokračovanie, ktoré príde do kín v roku 2019, bude minimálne rovnako očakávané, ako bola pred vydaním teraz úspešná prvá časť. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.