Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2017, 14:55

Nová séria Teórie veľkého tresku: čerstvá dávka nekorektného humoru a geniálny asociál Sheldon

Premiérové vtipy vrátane "bielej spodiny" či "sexu vrásčitých králikov" hlási americký seriál Teória veľkého tresku.

Nová séria Teórie veľkého tresku: čerstvá dávka nekorektného humoru a geniálny asociál Sheldon
Zdroj: YouTube

Domáce novinky jesene už stačili divákov omrzieť, nastal čas vrátiť sa k istotám. Partia teoretických fyzikov, ktorí by v praktickom živote sotva obstáli bez svojich partneriek, sľubuje čerstvú dávku nekorektného humoru, píše iDnes.cz.

V Štátoch začnú 25. septembra jedenástu sériu epizódou, kde sa vedkyňa Amy rozhoduje, či si vezme neznesiteľného génia Sheldona. V jej úvode si servírka Penny berie fyzika Leonarda, už druhýkrát, tentoraz podľa tradície aj za účasti rodičov, medzi ktorými vypuknú rozbroje aj pletky.

Jej brat kriminálnik, o ktorom Leonard počuje "vitaj do rodiny, nepožičiavaj švagrovi peniaze", poteší výrokom o "bielej spodine - akú inú farbu by mala mať?" Ale hlavné slovo má opäť geniálny asociál Sheldon, ktorý ohľadne rodičov porozpráva o "sexe vrásčitých králikov", mamičke vytkne "Boh je z teba nešťastný, matka!"

A žasne, prečo ešte nikto nikdy nevyriekol lichôtku "na tvoje genitálie je radosť pozerať". Fanúšikovia kultového sitcomu uvítali s nadšením správu, že sa Teória veľkého tresku bude vysielať ešte najmenej nasledujúce dva roky.

Bonus

Popri jedenástej sérii, ktorá sa ako vždy natáča naživo pred divákmi, chystá producent seriálu Chuck Lorre takzvaný spin-off, teda príbeh odvodený od niektorého hrdinu či motívu pôvodného diela. Volá sa Mladý Sheldon a popisuje dospievanie zázračného dieťaťa v prostredí Texasu.

Johnny Galecki, Jim Parsons a Kaley Cuocová, predstavitelia ústredného tria Leonarda, Sheldona a Penny, si v prvých troch sériách Teórie veľkého tresku zarobili nanajvýš 60-tisíc dolárov (v prepočte 50 462 eur) za epizódu.

Vďaka obrovskému úspechu však ich platy rástli, teraz všetci traja aj Simon Helberg v úlohe Howarda a Kunal Nayyar ako Rajesh dostávajú 900-tisíc dolárov (takmer 756 940 eur) za diel. Celá pätica si pritom nechala honorár znížiť o desať percent, aby sa aj ich kolegyniam Mayi Bialikovej, stvárňujúcej Amy a Melisse Rauchovej, hrajúcej Bernadette mohli zvýšiť platy, teraz dostávajú obe pol milióna dolárov (420 521 eur).

Ale nielen peniazmi sa meria legenda. Seriál menom Teoretici, ktorý vykradol Teóriu veľkého tresku od znelky cez postavy po zápletky, totiž pred časom vysielali v Bielorusku, kde by zvažovaná žaloba neuspela. Lenže keď tamojší herci zistili, že kópia beží bez licencie, statočne dali výpoveď a Teoretici museli skončiť.

Ticketportal.sk