Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2017, 19:53

Manipulátorka, intrigánka či kráľovná sŕdc. Kto bola princezná Diana?

Od smrti princeznej Diany uplynulo už 20 rokov. Svet má aj po tejto dlhej dobe pred očami idealizovaný obrázok manželky následníka britského trónu. Tá však mala aj svoju odvrátenú tvár. Bola to údajne žena, ktorá zručne manipulovala s médiami a trpela psychickými problémami už pred svadbou s Charlesom.

Manipulátorka, intrigánka či kráľovná sŕdc. Kto bola princezná Diana?
Zdroj: Flickr

Milovníci konšpiračných teórii nikdy neuveria, že za nehodu princeznej Diany a jej milenca z 31. augusta 1997 mohol opitý šofér, ktorý nezvládol svoje rýchle auto, uvádzajú Lidové noviny. Nepresvedčí ich ani niekoľko rokov trvajúce vyšetrovanie, ktoré jednoznačne vylúčilo akékoľvek cudzie zavinenie.

Napriek tomu, že ľudia blízki Diane, uviedli, že nebola tehotná a rozhodne nemala v pláne vydávať sa za playboya egyptského pôvodu, konšpirácie neutíchajú. Otec Al FAyeda verí, že smrť princeznej majú na svedomí temné sily – teda voči Diane nepriateľský kráľovský dvor a britská tajná služba.

Princeznú obklopujú fámy aj po smrti.  Jej osud je zmesou mimoriadnych protikladov, Diana totiž aj po rokoch zvyšuje predaj novín a časopisov. V galérii si prejdete najväčšími tajomstvami z jej života.