Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2017, 10:27

Provokatívne reči a ešte provokatívnejšie oblečenie. MTV Awards prekonalo očakávania

V Los Angeles sa konalo každoročné udeľovanie cien MTV, tento rok rok sa nieslo v znamení prisťahovalectva a kritiky Donalda Trumpa.

Provokatívne reči a ešte provokatívnejšie oblečenie. MTV Awards prekonalo očakávania
Zdroj: Reuters

Americký raper Kendrick Lamar získal v Los Angeles na udeľovaní MTV Video Music Awards cenu za najlepší videoklip roka. Osobnosti hudobného priemyslu sa predviedli v škandalóznych šatách, jednu známu speváčku by ste však len ťažko spoznali. Pozrite si hudobnú udalosť roka v obrazoch.

Hudobná televízia MTV ju prisúdila všetkým šiestim nominovaným, medzi ktorými boli aj somálsky umelec K'Naan a americký spevák John Legend, za to, že upozornili na situáciu prisťahovalcov v USA. Mnohé hviezdy využili trojhodinovú šou na politické vyhlásenia.

Moderátorka Katy Perryová hneď na začiatku kritizovala amerického prezidenta Donalda Trumpa a spýtala sa publika, ako ho ľudia "spracovávajú". O nulovej tolerancii voči nenávisti a diskriminácii hovorila Paris Jacksonová, dcéra zosnulej popovej hviezdy Michaela Jacksona, na javisku predtým, než odovzdala cenu za najlepšie popové video americkej kapele Fith Harmony.

Americký hudobník Jack Antonoff označil za "odporné" Trumpovo rozhodnutie, že transrodové osoby nemôžu slúžiť v armáde.

Ticketportal.sk