Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2017, 12:10

HBO klamala a s hackermi vyjednávala. Tí ju teraz zosmiešňujú

Minulý týždeň hackerská skupina ukradla dáta televíznej spoločnosti HBO. Vedenie televízie vyhlasovalo, že na podmienky hackerov nepristupuje a odmieta sa s nimi dohadovať.

HBO klamala a s hackermi vyjednávala. Tí ju teraz zosmiešňujú
Zdroj: HBO

Hackeri do sveta vypustili úryvky emailovej komunikácie, ktoré dokazujú, že im spoločnosť peniaze ponúkala. Lenže príliš málo, píšu Lidovky.

Na konci júla zaútočila doteraz neznáma hackerská skupina na servery americkej televízie HBO. Skupina sa dušovala tým, že sa im zo serverov HBO podarilo posťahovať približne 1,5 terabajtov dát, z toho mnoho nevydaných dielov rôznych seriálov (okrem Hry o tróny napríklad seriálov Hráči alebo Izba 104) a niekoľko rozpísaných či hotových scenárov. Hackeri mali požadovať zaplatenie sumy okolo 6 miliónov dolárov v internetovej kryptomene Bitcoin. Televízia, podľa svojich slov, vyjednávanie odmietla.

Záznam emailovej komunikácie z 27. júla, ktorý teraz hackerská skupina vypustila na verejnosť, ale dokazuje opak. HBO im za ukradnuté dáta peniaze ponúka, a to sumu "len" 250-tisíc dolárov. Celá komunikácia zo strany HBO je navyše postavená tak, aby na seba spoločnosť vrhala dobré svetlo.

Nehovorí sa o krádeži a výkupnom, ale namiesto toho hackerom televízia ponúka "odmenu za vypátranie chýb v bezpečnostnom systéme."  Hackeri pravdepodobne zverejnili záznam komunikácie kvôli tomu, aby televíziu zosmiešnili a ukázali ako verejne klame.

Objavili sa aj špekulácie, ktoré spochybňovali autenticitu emailov. Do situácie sa rozhodol nahliadnuť internetový magazín The Hollywood Reporter. Televízia HBO sa im k situácii odmietla vyjadriť. Hackerská skupina ale magazínu poslala správu: "Celú dobu to bolo len o peniazoch. Boli sme s HBO dohodnutí, ale oni chceli zrušiť sľub a hrať sa s nami... "

Ticketportal.sk