Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2017, 12:43

Grape v Piešťanoch: Headlinermi sú Two Door Cinema Club či Tom Odell

Na letisku v Piešťanoch sa v piatok popoludní začal festival Grape. Ten si získal dobré meno aj za hranicami Slovenska a už pred začiatkom hlásil vypredané.

Grape v Piešťanoch: Headlinermi sú Two Door Cinema Club či Tom Odell
Zdroj: Instagram/jakub_co

Prvý večer na Grape festivale prerušila búrka. Tá však organizátorov ani návštevníkov neodradila a program pokračoval do rána. Informoval o tom riaditeľ festivalu Grape Ján Trstenský.

V poradí ôsmy ročník otvoril raper z Bratislavy, ktorý si hovorí Gleb a garage-punková skupina Genuine Jacks z Nového Mesta nad Váhom. 

Predstavili sa aj Puding pani Elvisovej, Genius Loci, Supa, Korben Dallas, Bulp, Saténové Ruky, Jimmy Pé, česká speváčka Lenny, nemecká formácia Kollektiv Turmstrasse či austrálski The Temper Trap.

Vystúpila aj britská elektronická skupina Metronomy, ktorá so skladbami The Bay alebo Corinne roztancovala publikum. Na hlavnom pódiu ich vystriedal krajan Tom Odell. Jeho koncert však prerušila búrka, ktorá do areálu piešťanského letiska prišla po desiatej hodine. "Prvý deň bol trošku náročný, večer tu boli silné zrážky a búrková činnosť, našťastie, nám to nijak zvlášť neovplyvnilo program na pódiách. Iba o pár minút bol skrátený koncert Toma Odella, ale keďže sme posunuli jeho začiatok na skorší čas, odohral takmer celý koncert," povedal riaditeľ festivalu Ján Trstenský. 

Program na hlavnom Grape stagei po polnoci obnovili a podľa pôvodného line-upu vystúpili austrálski The Temper Trap. Na ostatných pódiách po búrke spustili program s miernym posunom. "V krytých stageoch pokračoval program s 20-minútovým oneskorením, ale kapely odohrali kompletné vystúpenia. Ráno okolo pol štvrtej sme ukončili program na všetkých pódiách, kde hrali už iba dídžeji, lebo sme dostali hlásenie o ďalších búrkach. Viac-menej všetko však prebehlo podľa plánu a prvý deň sa napriek zlému počasiu v konečnom dôsledku vydaril," povedal Trstenský.

V sobotu 12. augusta sa na festivale predstavia umelecký kolektív SĽUK, Medial Banana, Bez ladu a skladu, Katarzia, Fallgrap, Bad Karma Boy, Billy Barman, B-Komplex, Vladimír 518 z Českej republiky či anglickí interpreti George Fitzgerald a Metrik. 

Organizátori dnes dúfajú, že bude počasie stabilnejšie. "Tešíme sa na príjemný festivalový deň," dodal Trstenský. Návštevníkom sa dnes predstavia napríklad novozélandská skupina The Naked and Famous a britská kapela Two Doors Cinema Club. Päť minút pred polnocou vystúpi Vladimír 518, ktorý tento rok vydal už tretí sólový album a pripravil špeciálnu sériu koncertov, z ktorých sa už tri konali v Česku. Záverečný sa uskutoční práve na Grape, kde okrem koncertu pripravil aj 3D show.