Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2017, 11:37

Postavy Hry o tróny obliekajú lacné koberce známeho reťazca

Je pravdepodobné, že kým si diváci hrejú pri sledovaní novej série Hry o tróny nohy na koberci z obchodu IKEA, jedna z hlavných postáv seriálu Jon Snow a jeho bratia z Nočnej Hliadky práve nosia totožné koberce na sebe.

Postavy Hry o tróny obliekajú lacné koberce známeho reťazca
Zdroj: HBO

Do podoby kožuchov ich upravuje módna návrhárka Michel Claptonová a jej tím.

Autori jedného z najdrahších a najsledovanejších televíznych projektov pretvárajú koberce z obchodov IKEA na kostýmy pre jednotlivé postavy, napísal server Quartz. Na odevoch pracuje až stočlenný tím ľudí. Tí sa sústredia na detaily každého kostýmu.

"Tieto plášte sú vlastne koberce IKEA," povedala Michele Claptonová návštevníkom v múzeu Getty v Los Angeles, kde diskutovala s prítomnými o podobe kostýmu seriálovej Nočnej hliadky, prastarého rádu, ktorého úlohou je ubrániť magický severný múr fiktívnych kráľovstiev od armád divokých nájazdníkov a nadprirodzených bytostí.

Koberce zo svetoznámeho reťazca tvorcovia kostýmov rozrezali, nafarbili a zámerne zničili tak, aby na hercoch pôsobili autenticky a opotrebovane. Presne tak ako keby pochádzali zo stredoveku, opísala Claptonová.

"Chcem, aby diváci mohli kostýmy pri obrazovkách takmer cítiť. Tiež sme ich navoskovali, aby boli matné a ladili s okolím, "povedala dizajnérka. 

Claptonová vyhrala tri ceny Emmy za svoju prácu v prvých piatich sezónach série HBO. V šiestej sérii si dala pauzu, aby sa v siedmej opäť vrátila ako hlavná kostymérka.

"Rozpočet na kostýmy máme každý rok rovnaký, ale peňazí nie je nikdy dosť. Pokiaľ máte isté obmedzenia, musíte  byť kreatívni a hľadať alternatívne riešenia. Pretvárať, používať staré materiály, "povedala Claptonová. Na jednu epizódu najnovšej série vynaloží HBO viac ako 10 miliónov dolárov.
Fanúšikovia teraz divoko špekulujú, ktoré konkrétne typy kobercov z bohatej ponuky IKEA Nočnú hliadku obliekajú.

Ticketportal.sk