04.08.2017, 14:24

Čiara v prvých deň premietania vypredala kinosály, film videlo vyše 16 tisíc divákov

Slovenský triler Čiara má za sebou prvý deň premietania. Premiéra bola mimoriadne úspešná. Producentka verí, že Čiara by mohla byť najúspešnejším filmom roka.

Čiara v prvých deň premietania vypredala kinosály, film videlo vyše 16 tisíc divákov
Zdroj: Wandal production

„Sme nesmierne nadšení z toho, že náš film divákov oslovil a prejavili oňho taký záujem. Veríme, že čísla ešte porastú a pozrú si ho naozaj všetci, ktorých táto téma zaujíma," zhodnotila prvý deň v kinách producentka filmu Wanda Adamík Hrycová. 

Produkčná spoločnosť Wandal production analyzovala návštevnosť Čiary v porovnaní s ďalšími dvomi úspešnými slovenskými filmami roku 2017: "Tento počet vysoko predbehol aj najúspešnejšie slovenské filmy tohto roka Únos (9 433 divákov za prvý deň) a Všetko alebo nič (8 891 divákov). Vyzerá to, že film Čiara divákov naozaj zaujal". 

 O film majú záujem nielen ľudia vo veľkých mestách, ale aj menšie miestne kinosály. Napríklad v Michalovciach, kde sa film nakrúcal a mal aj slávnostnú premiéru, hovoria o veľkom záujme. Čiaru premietajú až v 16 kinosálach.

Zdroj: Wandal production

ad

Čiara s hviezdnym obsadením v podaní Tomáša Maštalíra, Emílie Vášáryovej, Andyho Hryca, Zuzany Fialovej a ďalších skvelých hercov však má potenciál zaujať nielen divákov z východného Slovenska. „Film sme robili pre všetkých: pre tých, ktorí realitu slovensko-ukrajinskej hranice denne zažívali a zažívajú, ale aj pre tých, ktorí o tomto kúte Slovenska doteraz ani netušili. Téma, ktorú film ponúka má čo ponúknuť každému divákovi,“ hovorí producentka.

Nový slovenský triler si budú môcť pozrieť aj v Českej republike a na Ukrajine a záujem už prejavil aj distribútor zo zahraničia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.