Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2017, 10:42

Na Zlaté piesky prichádza jamajská superstar Sean Paul

Festival reggae a urban hudby Uprising sa uskutoční po desiaty raz na bratislavských Zlatých pieskoch 25. a 26. augusta.

Na Zlaté piesky prichádza jamajská superstar Sean Paul
Zdroj: facebook.com/seanpaul

Fanúšikovia z celej strednej Európy sa môžu tešiť na veľkú letnú narodeninovú párty s hviezdami zo sveta reggae, dancehallu, hip hopu, drum'n'bassu, junglu, dubu a mnohých príbuzných žánrov.

Svetové hviezdy

Pricestuje The Wailers, legendárna kapela Boba Marleyho z Jamajky s repertoárom plným hitov. Vystúpi africká reggae superstar Alpha Blondy, britskí Macka B, Congo Natty, General Levy a Zion Train.

Ako headliner sa predstaví superstar Sean Paul, ktorý patrí k najväčším hitmakerom poslednej dekády. Nežné pohlavie bude reprezentovať mladá reggae speváčka Nattali Rize z Austrálie, Marla Brown, dcéra jamajskej legendy Denisa Browna, Eva Lazarus alebo roots reggae speváčka Queen Omega z Trinidadu.

Priaznivci kapely Irie Révoltés majú poslednú príležitosť zažiť ich nespútanú show, keďže sa rozhodli ukončiť kariéru a pracovať na vlastných projektoch.

Soundsystémovú dub & reggae kultúru zastúpia Mungo's Hi Fi, Vibronics, Manudigital či Tuff Steppas. Drum'n'ass fanúšikovia by si nemali nechať ujsť dídžejský set od Pendulum & Verse, ktorí sú považovaní za priekopníkov svojho žánru a za jedno z najzvučnejších mien vo svete elektronickej hudby.

Fanúšikov hip hopu potešia vystúpenia Pharoahe Monch z New Yorku, energických Foreign Beggars z Londýna, domáci Strapo, Boy Wonder & Idea, Solid Move či Gleb.

Domácu reggae a ska scénu budú tento rok reprezentovať kapely Medial Banana, Polemic a Dr. Ring Ding, N3O Akustika, Serpico, Rida Radar, nové projekty Konekshan či Pokyman & Lukie Fwd, ale aj mimožánroví Para a Sendreiovci.

Štyri veľké pódiá a niekoľko menších hudobných zón, rôzne gastro špeciality zo všetkých kútov sveta, workshopy, športové atrakcie ako capoeira, joga alebo u-rampa poskytnú množstvo zážitkov aj pre najnáročnejších festivalových nadšencov.

Ticketportal.sk