Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2017, 10:32

Eurovízia 2018: Už je známe, kde sa bude súťaž konať

Dejiskom nasledujúceho ročníka medzinárodnej pesničkovej súťaže Eurovízia bude portugalské hlavné mesto Lisabon. Oznámili to v utorok organizátori podujatia, ktorých cituje agentúra AP.

Eurovízia 2018: Už je známe, kde sa bude súťaž konať
Zdroj: Twitter

Súťaž sa uskutoční v bližšie nešpecifikovanom zábavnom komplexe na brehu rieky.

Podľa verejnoprávnej televíznej a rozhlasovej stanice RTP, ktorá bude Eurovíziu hostiť, sú semifinále naplánované na 8. a 10. mája, zatiaľ čo finále prebehne 12. mája 2018. Portugalsko získalo právo hostiteľskej krajiny po prvý raz po tohtoročnom víťazstve svojho zástupcu Salvadora Sobrala v Kyjeve.

Sobral (27) si prvenstvo vyslúžil piesňou "Amar pelos dois", precítenou baladou a nepompéznym vystúpením, čo kontrastovalo s ostatnými účinkujúcimi v ukrajinskej metropole, ako aj so všeobecnou tradíciou tejto súťaže, fungujúcej od roku 1956. Hudbu i text skladby zložila jeho sestra Luísa Sobralová.

Víťazstvo v Eurovízii poskytuje interpretom väčšinou krátkodobú vzpruhu pre ich kariéru. Výnimku tvorí švédska skupina ABBA, ktorá v súťaži triumfovala v roku 1973, britská formácia Bucks Fizz s víťazstvom v roku 1981 či kanadská speváčka Céline Dion, ktorá - reprezentujúc Švajčiarsko - zvíťazila v roku 1988.

Ticketportal.sk