08.09.2016, 19:13

Peter Sagan exkluzívne: Žltý dres? Nie som na to vhodný typ cyklistu

Peter Sagan exkluzívne: Žltý dres? Nie som na to vhodný typ cyklistu
Zdroj: Reuters

Tento rok je na roztrhanie a potvrdzuje to aj jeho najbližší program. Už zajtra sa náš najlepší cyklista predstaví na pretekoch Grand Prix Cycliste de Québec.

Dôvod? Jeho zamestnávateľ Oleg Tiňkov, ktorý po sezóne končí s vrcholovou cyklistikou, sa chce rozlúčiť vo veľkom štýle. A keďže jeho Tinkoffu patrí v rebríčku World Tour momentálne druhé miesto, do boja musí nastúpiť aj aktuálny majster sveta.

Na excentrického šéfa však Sagan, ťažké srdce nemá. A to napriek tomu, že na tohtoročnej Tour de France nesplnil svoje sľub - ak Sagan vyhrá tri etapy, Tiňkov zostane.

Oleg nám dostatočne dopredu oznámil, že odchádza z cyklistiky. Mali sme teda dostatok času riešiť našu budúcnosť. Všetci sme to už vtedy brali ako konečné rozhodnutie a pracovali sme na tom, aby sme našli nové tímy. Naši manažéri boli uzrozumení, že končíme,“ povedal v exkluzívnom rozhovore pre HN magazín Peter Sagan.

Aj v novom tíme Bora-Hansgrohe bude mať tie najvyššie ambície. Päťnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour sa však o celkový triumf a zisk žltého dresu pokúsiť nechce: „Nie je to jednoduché a nemyslím, že som na to vhodný typ cyklistu.“

Celý rozhovor s Petrom Saganom nájdete už zajtra v HN magazíne, ktorý bude vložený v Hospodárskych novinách.