Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2017, 11:00

Raj pre nadšencov bicyklov a dobrej kávy. Vášeň prepojili s prácou a vznikol dokonalý koncept

"V roku 1970 štartoval v drese FAEMA pretekár Eddy Merckx na TOUR DE FRANCE. Mohlo nám niečo lepšie zapasovať do konceptu?“, spomína majiteľ.

Raj pre nadšencov bicyklov a dobrej kávy. Vášeň prepojili s prácou a vznikol dokonalý koncept
Zdroj: Ondrej Bobek

Inšpiráciu si jej majiteľ a konštruktér bicyklov Paľo Adamkovič, ktorý si necháva hovoriť „Ewžen“ priniesol z brehov Temže, priamo z Londýna. Práve tam ho jeho dobrý priateľ vzal na návštevu kultovej kaviarne LOOK MUM NO HANDS, píšu Kávičkári.sk.

„Pri prvom pohľade som na par sekúnd prestal dýchať. Bicyklová kaviareň, to raz mať tak u nás doma. Sme predsa svetová veľmoc v cyklistike a máme aj majstra sveta. Všade boli samé bicykle ešte aj vedľa barového pultu, robila mladá slečna servis priamo na bicykli," spomína.

Pavol za nejaký čas otvoril kaviareň Eg Café v Topoľčanoch, kde je vidieť, že bicykle a káva idú dokopy. Bicykle sú totiž všade: nad barom ako svietidlá, ako kostry stolov, ako dekorácie. Na stene nájdete presne 31 kolies, z čoho 29 je bielych a dve sú čierne a majú zvláštny význam.

„Keďže bol prestupný rok a my sme boli tesne pred dokončením kaviarne, povedali sme si, že to stihneme na termín 29.2.2016. V piatok pred otvorením sme nemali ešte ani nápojové lístky, ale verili sme v ten magický dátum. Ten bude pre nás a našu kaviareň vyvolený".

V Eg Café si vychutnáte kávu v starých porcelánových šáločkách, ale aj v klasikách od pražiarne Bazzara s cyklistickým vzorom, solitérom miesta je retro kávovar značky Faema e61. „Postupom času sme natrafili na skvelého človeka, Šimona Staša, ktorý nám dodáva kávu. Zabezpečil aj tieto šáločky".

Zdroj: kavickari.sk

Ticketportal.sk