Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2017, 11:50

Ako za prvej republiky. Kaviareň v Trnave patrí k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme

V 30. rokoch minulého storočia existovala v Trnave kaviareň, ktorú nik nevolal jej pravým menom. Najprv sa volala Othon, neskôr Európa. Každý ju však poznal pod názvom „U Thalmeinera“, podľa jej majiteľa.

Ako za prvej republiky. Kaviareň v Trnave patrí k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme
Zdroj: Kávičkári.sk/Ondrej Bobek

Na slávu čias minulých sa snažila nadviazať rodina Trnkovcov a Trnave vrátili noblesu. Otvorili nový podnik a nazvali ho podľa slávneho kaviarnika Thalmeinera, píšu na svojej stránke Kávičkári.

Dnes už Thalmeiner patrí k stáliciam slovenskej kaviarenskej scény a zároveň k tomu najlepšiemu, čo na Slovensku máme. Do detailov vyšperkovaný interiér pozostáva z niekoľkých častí, pretože ako kaviareň starne, tak aj rastie. Na kvalite jej to však neuberá.

Pokiaľ milujete návraty do minulosti, toto miesto určite neobíďte. Šarm prvej republiky dých z každého jedného kúta.  Prvá pôvodná časť v sebe nesie punc ráznej elegancie, ktorú podporili masívne nábytky, ale aj detaily v podobe mozaikovej podlahy, či obrazov s kaviarenskou tematikou na stenách.

Druhá, novšia časť podniku ukrýva v sebe tajomstvá v podobe zmyselných detailov. Pozrite sa na steny so štukovými kvetmi, alebo si vychutnajte posedenie pri krbe.

V lete poteší terasa a večer krásne vysvietené átrium. Na  večeru sa hodí aj pohárik, v Thalmeineri nájdete ponuku bio a naturálnych vín a navyše vás prekvapí aj novinka – oranžové vínko.

Úslužný personál je samozrejmosťou a dodá vašej návšteve pocit výnimočnosti. Medzi klasiku u Thalmeinera patria jednoznačne raňajky, sú veľmi obľúbené a môže sa stať, že si na svoju rannú šálku kávy s chlebíčkami budete musieť skrátka počkať. Ale oplatí sa.

Thalmeiner je zárukou kvality a je to aj vďaka poctivému prístupu ku kaviarenskému remeslu. Dostanete tu kávu z jednej z najlepších slovenských pražiarní Green Plantation a vychutnať si samozrejme môžete aj filtrované kávové nápoje.

Menu sa mení podľa sezóny, štyrikrát za rok, presne tak ako sa menia ročné obdobia. Okrem chuťoviek a snackov ponúkajú aj domáce koláče a skutočne skvelé limonády. S príchodom leta môžete očakávať aj novú ponuku dezertov a ľadovej kávy.

Thalmeiner navyše ako jediná prevádzka v Trnave ponúka brunch, teda skutočne dlhé a sýte raňajky. Nezmeškajte túto možnosť každý deň až do 14:00. Samozrejme s náležitou dávkou noblesy.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk