21.06.2017, 00:01

10 potravín, vďaka ktorým budete vyzerať mladšie

Môžete odviesť veľa z vašich najčastejších obáv o krásu jednoducho tým, že budete konzumovať správne jedlá. Dobrá strava nielenže robí zázraky s vašou postavou a posilňuje váš imunitný systém, ale môže vám tiež vyhladiť vrásky, dávať vlasom lesk a posilňovať krehké nechty.

Semená tohto divého plodu sú plné antioxidantov, ako je vitamín C, ktoré zabraňujú tvorbe vrások a suchosti tým, že neutralizujú voľné radikály. V štúdii v časopise American Journal of Clinical Nutrition sa zistilo, že vyšší príjem vitamínu C znižuje pravdepodobnosť sucha a vrások u žien stredného veku. Ďalej obsahujú antokyany, ktoré pomáhajú zvyšovať tvorbu kolagénu a dávajú pokožke pevnejší vzhľad a kyselinu ellagicovú - prírodnú chemikáliu, ktorá znižuje zápal spôsobený poškodením UV žiarením.
Zdroj: Pixabay

"Vaša strava priamo ovplyvňuje váš každodenný vzhľad a hrá dôležitú úlohu v tom, ako dobre vyzeráte na svoj vek," objasňuje doktor Joshua Zeichner pre Fox News.

Treba si vytvoriť plán, ktorý zahŕňa aj to, čo sa nazýva "stavebnými kameňmi zdravej pokožky a vlasov" - potraviny, minerály a mastné kyseliny - rovnako ako antioxidanty na ochranu vášho tela pred škodlivými environmentálnymi stresmi.

Hoďte tieto potraviny do vášho nákupného košíka a získajte mladší vzhľad.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.