Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2017, 14:36

Hipsterčina s industrializmom, ktorá dýcha Parížom: sen všetkých kávoholikov

Na rohu Panskej a Ventúrskej, kde sa symbolicky zbiehajú dve najstaršie ulice bratislavského Starého mesta, je prevádzka, ktorá je splnením sna všetkých kávoholikov.

Hipsterčina s industrializmom, ktorá dýcha Parížom: sen všetkých kávoholikov
Zdroj: Kávičkári/Ondrej Bobek

Five Points je svieži mladý koncept, ktorý ponúka kávu z obľúbenej slovenskej pražiarne 9 grams coffee, uvádza stránka Kávičkári.

Príjemný dizajn, v ktorom sa mieša hipsterčina s industrializmom, ale aj Paríž s New Yorkom. Priestoru jednoznačne dominuje rohová čalúnená lavica tyrkysovej farby, ktorá zvádza k posedeniu a k výhľadom na epicentrum mesta.

Prevádzka taktiež ukrýva jedno nižšie podlažie, kde sa nachádza kuchyňa a obchodík s kávou, čajom a kávovými doplnkami. Potešia sa mu amatéri, ale aj profesionáli.

Pokiaľ máte radi príjemnú domácku atmosféru kaviarne, iste sa tu budete cítiť dobre. Menu bolo robené s citom a dôrazom na detail. Z kuchyne odporúčame vyskúšať širokú ponuku raňajok, polievky, osvedčené klasiky, či obľúbené dezerty.

Parížsky šmrnc ocenia bonviváni pri champagne. Dobre sa však budú cítiť aj pri pestrej ponuke vín od slovenských, ale aj svetových vinárstiev. A potešíme aj skutočných chlapov – osvieži vás tu Pilsner Urquell. Príďte okúsiť atmosféru srdca mesta, či už pri rannej káve, alebo večernom drinku.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk