09.06.2017, 19:25

Koniec Light aj Zero. Coca-Cola sľubuje novú "pravú" kolu bez cukru

Americký výrobca uvádza po rokoch ďalší variant umelo sladeného nápoja bez kalórií.

coca cola no sugar
Zdroj: Coca Cola

Žiadny cukor, ale originálna chuť. Spoločnosť Coca-Cola, svetový top výrobca nealko nápojov, má za sebou už niekoľko pokusov, ako dobyť trhy s nízkokalorickými alternatívami coly.

V roku 1982 to bola Diet Coke (u nás dodnes predávaná ako Light), v roku 2006 verzia Zero a v roku 2013 zelená Coca Cola Life (na Slovenskom trhu oficiálne distribuovaná nie je). Zatiaľ čo prvé dve menované sú sladené čisto umelými sladidlami ako sacharín či aspartam, “zelená” verzia stavila aj na prírodnú stéviu.

Všetky varianty však každý viac či menej skalný fanúšik kolových nápojov od “cukrového” originálu odlíši.

​Globálna megaznačka aktuálne skúšobne uvádza - zatiaľ iba na austrálsky trh - novú verziu “Coke No Sugar”. A sľubuje, že konečne bude chutiť tak, ako pravá kola. “Myslíme si, že ku klasickej chuti Coca-Coly sme bližšie, ako kedykoľvek predtým,” uviedol pre portál news.com.au prezident Coca-Cola Australia Roberto Mercadé.

Okrem Austrálčanov budú novú Coke No Sugar testovať aj novozélandskí spotrebitelia. Ešte predtým ju však mali možnosť vyskúšať Mexičania. A to, ako píše news.com.au, nie náhodou, práve tento národ je totiž najväčším konzumentom coly.

Tak ako diétna či zero verzia, aj nová “No Sugar” bude sladená aspartamom. Umelým sladidlom, ktoré na prelome tisícročí spôsobilo vrásky na čele svetovým výrobcom nealka po tom, ako sa začali šíriť informácie o jeho karcinogénnych účinkoch. Mnoho štúdií však preukázalo, že aspartam škodlivý nie je.

“Sladidlá sú absolútne bezpečné a patria k takmer najviac preskúmaným prísadám na svete. Vedecké štúdie jednotne preukázali ich bezpečnosť,” uviedlo tlačové oddelenie Coca-Coly.

Slovenské zastúpenie spoločnosti sme požiadali o stanovisko, či a kedy bude nový, nízkokalorický variant “No Sugar” dostupný na slovenskom trhu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.