Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2017, 10:36

Káva sa nemusí len piť: Takto vyzerá jej netradičné využitie ´made in Slovakia´

Po dlhšom zimnom leňošení sme sa rozhodli znovu priniesť novinky zo sveta gastronómie. Aj keď teraz pomerne nezvyčajné.

Káva sa nemusí len piť: Takto vyzerá jej netradičné využitie ´made in Slovakia´
Zdroj: Flickr

Sme milovníci lahodnej kávy. Zvyčajne si ju vychutnávame v podnikoch s neobyčajnou atmosférou zo štýlových šálok. Na jar sme sa však rozhodli vychutnať si kávu na úplne inom mieste, s úplne inou atmosférou, kde sme kávičkovali tak, ako nikdy predtým.

Vyskúšali sme kávový peeling

Robusta s kokosovým, mandľovým olejom, hnedým cukrom, morskou soľou. Teraz si asi hovoríte: Čo to pijete? Nie, nepijeme, degustujeme vďaka pokožke. Vyskúšali sme totiž MARKa, kávový píling, vyrábaný na Slovensku.

Zdroj: Ondrej Bobek

Medzi jeho ďalšie zložky patria esenciálne oleje, ktoré scrubu dodávajú vôňu. Vybrať si môžete kávový peeling s vôňou kávy, čokolády, kokosu, citrusu alebo pepermintu. Prípadne scrub určený špeciálne na tvár s účinnými zložkami Tea tree a Jojoba. Veru, takúto „dobrotu“ vám nepripraví žiaden barista.

Netradičný spôsob degustácie si môžete vychutnať aj vy, a to priamo vo svojej kúpeľni. Kávový peeling bojuje s nedokonalosťami pokožky, akými sú akné, celulitída, strie, exzém či suchá pokožka. Je stopercentne prírodný, pokožku zbaví odumretých čiastočiek, hydratuje ju a vyživí.

Zdroj: Ondrej Bobek

Je určený aj pre pánov

Páni si takisto môžu dopriať relax pomocou kávového peelingu s čokoládovo-pepermintovou vôňou. Kofeín zlepšuje cirkuláciu krvi a zbavuje pleť toxínov. Káva je naozaj zázrak. Nielen, že vás dokáže nabudiť zvnútra, vie vás prebudiť i zvonka.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk