20.03.2017, 14:25

Ramen alebo keď vás na Slovensku prekvapí ázijská kuchyňa

Keď sa povie ázijská kuchyňa, väčšinou si na tanieri predstavíme niečo na míle vzdialené našim tradičným slovenským chutiam. Čo ak vás ale Japonsko prekvapí?

Z Londýna je zvyknutý na priamu reakciu od hostí pri stole, no v Bratislave na to nedostáva dosť príležitostí. Napriek tomu sa však snažia vo wagamame udržať tú najvyššiu kvalitu, za ktorú bol oceňovaný aj v Británii.
Zdroj: Ondrej Bobek

Pobočku obľúbenej ázijskej reštaurácie wagamama otvorili v Bratislave asi pred rokom. Všetko tu ide nesmierne rýchlo a väčšina jedál prichádza na stôl do 15 minút. Ak sa do wagamamy vyberiete s deťmi, urobíte dobre, uvádzajú Kávičkári.

Na najmenších návštevníkov sú tu skvelo pripravení, deti dokonca dostali vlastné špeciálne menu. Je to jednoduchšia verzia toho „dospeláckeho“ – ramen im napríklad kuchári pripravia s kuracím mäskom (nakrájaným na menšie kúsky, aby sa im ľahko jedlo), kukuricou a zeleninou.

„Mojou úlohou je zabezpečiť aby ste na stôl dostali to isté jedlo, ako by ste dostali v Londýne či kdekoľvek inde na svete,“ hovorí šéfkuchár wagamamy Peter Velíšek.

Keď najbližšie budete cestovať a uvidíte wagamamu, vedzte, že na dobrú polievku môžete ísť naozaj kdekoľvek. Aj v centre Bratislavy.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.