Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2017, 12:59

Pomáda na kolesách: Zastávka s výbornou kávou je unikátom bratislavskej autobusovej stanice

Čo vás pri cestovaní a čakaní na pravidelný autobus poteší viac, ako dúšok kávy? Káva v tom najoriginálnejšom prostredí, aké môžete na autobusovej stanici očakávať. Vitajte späť v čase v štýlovej kaviarni The Bus Stop.

Pomáda na kolesách: Zastávka s výbornou kávou je unikátom bratislavskej autobusovej stanice
Zdroj: Ondrej Bobek

Keď sme The Bus Stop prvýkrát navštívili, kaviarnička za neustále plnou zastávkou MHD oproti bratislavskej Autobusovej stanici ešte nemala zasvietené vonkajšie logo, no zvnútra nás už lákala retro hudba a skutočný autobus prerobený na originálnu miestnosť na sedenie, uvádza stránka Kávičkári.

Kým v Bratislave prerobia starú stanicu, obe strany ulice na chvíľu pôsobia trochu „retro“, každá však svojím vlastným spôsobom. Fotografie výnimočnej kaviarne nájdete v galérii. 

V The Bus Stop sme sa zrazu ocitli v Pomáde na kolesách

 Prejdete k nemu po unikátnej (hygienicky nezávadnej) „asfaltovej“ podlahe, okolo old-school pouličných lámp a modrého retro bicykla opretého o jednu z nich.

„Chceli sme, aby toto miesto bolo trochu uletené, aby v ňom návštevníci išli späť v čase,“ hovorí majiteľ kaviarne Andrej Körmöndi, ktorý neďaleko The Bus Stop nedávno otvoril i trochu klasickejšiu štýlovú kaviareň Kablo.

Keď sa prvý otvárací deň kaviarne na začiatku marca chýlil ku koncu, zamestnanci si všimli, že na zastávke pred nimi akosi často trúbia autobusy. Vyšli teda von a spýtali sa jedného zo šoférov, prečo toľko trúbia.

Zistili, že ich milí autobusári len chceli pozdraviť, keď videli za oknom retro autobus a z milého gesta sa postupne stáva tradícia. Ak teda budete v The Bus Stope sedieť na káve, pokojne autobusárom odkývajte, určite im spríjemnite deň.

Vyšlo v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk