20.02.2017, 11:08

Jedy v potravinách: 10 jedál, ktoré jete takmer každý deň, no pritom vás môžu zabiť

Pokiaľ ide o potraviny, ktoré by sa nemali jesť, bolo by veľmi jednoduché ukázať na tie hlavné a zrejmé. Sú tu však aj (ne)viditeľné jedlá, ktoré konzumujeme každý deň a o ich toxickom vplyve na náš organizmus sme nevedeli.

Možno sa vám toto jedlo nebude pripadať až také škodlivé, veď čo môže byť zlé na konzervovaných paradajkách alebo paradajkovej omáčke. Pravdou je však, že nielenže má vysoký obsah fruktózy kukuričného sirupu, ale pokiaľ ide o skryté zdroje cukru, vaše obľúbené konzervy obsahujú jedného z najsladších vinníkov. Ten tajne prispieva k zvýšenému výskytu obezity, cukrovky, ischemickej choroby srdca a zubného kazu.

Kým teda začnete variť, pozorne si preštudujte štítky na tovare. Skontrolujte najmä či má nízky obsah cukru alebo nízky obsah sodíka. Môžete totiž nájsť aj plechovky pyré paradajok bez pridaných cukrov alebo soli, len s trochou extra panenského olivového oleja, čerstvého korenia alebo nakrájanej cibuli a cesnaku pre výraznejšiu chuť. Nezabudnite, že je vždy lepšie pridať svoje vlastné korenie, lebo viete čo vlastne do svojho jedla dávate.
Zdroj: Flickr

Ide pritom ide o potraviny, napustené toxickými chemikáliami, ktoré pocítime neskôr ako chronické zápalové ochorenia a niektoré typy rakoviny, uvádza activebeat.com.

Väčšina z nás pritom  vie, že by sme mali jesť lepšie. Ale ak si myslíte, že jete zdravo, nasledujúcich desať potravín v galérii vás vyvedie z omylu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.