Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2017, 12:43

Prvá pražiareň BIO kávy na Slovensku: Kávu si dáte na "stojáka" a hneď v troch mestách

Pražiareň a špecializovaná predajňa si aj v Bratislave našla svoje miesto. Pred rokom sme jej vlajkovú loď navštívili v Žiline.

Prvá pražiareň BIO kávy na Slovensku: Kávu si dáte na "stojáka" a hneď v troch mestách
Zdroj: Kávičkári.sk/Ondrej Bobek

Dnes Verticcio coffee & tea nájdete aj na Špitálskej ulici v Starom Meste, je prvou pražiarňou na Slovensku s certifikátom na praženie BIO kávy, uvádza Kávičkári.sk. Ukrýva v sebe množstvo kávových príbehov. Jeden z nich je úzko spätý s chuťovými pohárikmi a čuchovými bunkami Bratislavčanov. Napriek tomu, že káva sa tu podáva „na stojáka“, Bratislavčania si tu môžu vychutnať lahodné zrná kávy Verticcio, ktorá sa praží priamo v žilinskej predajni na bulvári.

Kávičkárom sú k dispozícii aj zmesi od talianskych výrobcov

Ako prvú kávu sme ochutnali METROPOLU. Je majestátna, čokoládová, s jemnou chuťou orieškov. Vytvorili ju Bratislavčania a je to zmes arabík (80%) a robusty (20%).

Zmes 100% arabík v sebe spája zmes kávy s názvom KORZO. Jej príbeh je poprepletaný s osudmi obyvateľov Trnavy. Na jazyku vám ostane ešte dlho chuť orieškov.

Chute Korza patria do skupiny fair trade

Ponúka kvalitnú surovinu pestovanú s ohľadom na životné prostredie. Najdlhšia žilinská ulica prináša zmes BULVÁR espresso blend. Zmes arabík (90%) a robusty (10%) spája príbehy staré štyridsať rokov. Nájdete tu všetky milé veci úzko späté s kávou i čajom. Znalosť personálu, úsmev a ochota poradiť sú bonusom.

Zdroj: Kávičkári.sk/Ondrej Bobek

Nájdete ich vo všetkých prevádzkach v Bratislave, Trnave i Žiline.

Pripravené v spolupráci s:

Zdroj: kavickari.sk
Ticketportal.sk