Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2017, 19:06

Jeden z najznámejších kuchárov v Liviane skončil. Na Slovensku však Pospíšil ostáva

Známy český kuchár, ktorý má - zatiaľ ako jediný - michelinskú hviezdu urobil vážne rozhodnutie. Jeho spolupráca s Livianom skončila.

Jeden z najznámejších kuchárov v Liviane skončil. Na Slovensku však Pospíšil ostáva
Zdroj: HN/Peter Mayer

Na informácie ohľadne jeho odchodu sme sa spýtali priamo Pavla Pospíšila. "Hviezdny" český kuchár, informáciu nevyvrátil. Práve naopak.

"Áno, je to pravda, za tým si stojím" potvrdil Pavel Pospíšil pre Hospodárske noviny, "z Liviana som odišiel. Ukončil som pracovný vzťah, na základe toho, že sa zmenilo vedenie."

Spolupráca už nebola možná

Podľa jeho slov Liviano zmenilo majiteľa a spolupráca už z jeho strany nebola možná. Podrobnosti si známy šéfkuchár nechal pre seba, ale vyjadril sa, že pokiaľ sa niektoré veci nezmenia, tento stav z jeho strany sa nezmení.

Ako však sám hovorí, bude mu ľúto za jemu blízkymi ľuďmi: "Chalani sú smutní, že som odišiel, ale bohužiaľ je to už tak."

"Slovenský Pohlreich"

Podobne spomenutý známy kuchár, aj Pospíšil vystupuje v rámci televíznej šou, konkrétne ide o šou o varení (prirodzene), kde spolupracuje so známou slovenskou herečkou a už aj moderátorkou Kamilou Magálovou.

"Raz za mesiac som na Slovensku, natáčame šou o varení, inak pracujem v Nemecku," prezradil rodák zo Zlína.

Medzi jeho ďalšie úspechy patrí jeho reštaurácie Merkurius, ktorá získala 17 bodov od Gault-Millau, 4 F od Feinschmecker a 4 vidličky Aral. Reštaurácia navyše patrí medzi dvadsať najlepších reštaurácií v Nemecku.

Ticketportal.sk