Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2016, 13:00

Koniec nočného života v Bratislave? Toto sú kultové krčmy, za ktorými by sme smútili

Nariadenie o kratších otváracích hodinách v centre hlavného mesta by postihlo množstvo známych prevádzok.

Koniec nočného života v Bratislave? Toto  sú kultové krčmy, za ktorými by sme smútili
Zdroj: archív zariadení

V posledných mesiacoch sa v hlavnom meste vyhrotila diskusia okolo všeobecne záväzného nariadenia o obmedzení obchodného predaja a prevádzky služieb v bratislavskom Starom meste.

Boľavý by bol najmä prípadný plošný príkaz maximálnych otváracích hodín barov a kaviarní v centre do 22. hodiny. Výnimkou mali byť len prevádzky v podzemí či na lodiach kotviacich na Dunaji. Bary a krčmy v centre majú byť otvorené minimálne do polnoci. 

​Starosta Starého mesta Radoslav Števčík po odpore verejnosti toto uznesenie nepodpísal a v súčasnosti sa o ňom znova rokuje. Aktuálne sľúbil, že bary a krčmy v centre ostanú otvorené minimálne do polnoci a už sa pripravuje nový návrh aj s ohľadom na legislatívu v iných metropolách.

Ak by návrh nariadenia ostal v pôvodnej podobe, s úderom nočného pokoja by museli bezpodmienečne (najvyšší súd neschválil výnimky) vyprázdniť a zamknúť tradičné skoro pôvodné krčmy ešte z čias medzivojnovej Bratislavy, známe kaviarne plné vravy a dymu, bujaré diskotéky pulzujúce tanečnou hudbou, hipsterské bary a bistrá s prídychom retro romantiky aj hudobné a intelektuálne kluby v Starom meste.

Ktoré kultové podniky by nám v centre nočnej Bratislavy chýbali subjektívne najviac?

Ticketportal.sk