Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2015, 12:49

Otvorili podnik, z ktorého máte najkrajší výhľad na Košice

Prechádzky po košickom historickom centre si vyslovene žiadajú oddych pri pohári dobrého vína, miešanom drinku či výnimočnom jedle. To všetko spolu s poriadnou dávkou štýlu do srdca Košíc prinieslo nové Primi. Prečítajte si ďalší príbeh v spolupráci s portálom kávičkári.sk.Ak ste si už pozreli všetky košické historické pamiatky a z chodenia po obchodoch vás už bolia nohy, najkrajší výhľad na historickú Mlynskú a Kováčsku ulicu nájdete na poschodínovej reštaurácie a baru Primi. Usaďte sa na romantickom balkóniku a nechajte sa hýčkať usmievavými čašníkmi. Život je predsa aj nato, aby sa užíval.

Podnik, ktorý má svojich "súrodencov" aj v Bratislave, je však v niečom predsa len jedinečný. Možno to je atmosférou historického centra Košíc, možno samotnou dvojposchodovou historickou budovou, v ktorej sa Primi usídlilo, jedno je však isté. Svoj drink si tu vychutnáte v skvelej priateľskej atmosfére moderného podniku, ktorý svojím dizajnom a nápaditými detailami uchváti nielen turistov, ale i domácich.Prízemie reštaurácie má okrem štýlovej letnej terasy dve hlavné dominanty. Tou prvou je krásny dizajnový bar, v ktorom vám pripravia najchutnejšie drinky od výmyslu sveta. Netradičnejšou dominantou podniku je však veľká kamenná pec, pri ktorej môžete priamo sledovať prípravu svojej obľúbenej pizze.

Večer sa život v reštaurácii mení skôr na barovú scénu a presúva sa na druhé poschodie, ktoré slúži ako veľká pohodlná obývačka. Usadíte sa do mäkkého koženého kresla, objednáte si kokteil či originálne víno a môžete rozjímať nad životom či vychutnávať si chvíle s priateľmi. Počas víkendov vám náladu zlepší i DJ, hoci energie je na Mlynskej ulici stále viac než dosť.

Primi v Košiciach. Snímka: Ondrej Bobek


Okrem dobrej kávy a nápaditých drinkov si v Primi môžete vychutnať i skvelé jedlo. Čerstvo upečená a voňavá pizza z kamennej pece, talianske cestoviny či ľahké šaláty vás osviežia počas teplých večerov, šťavnaté steaky zas zaženú hlad počas každého nabitého dňa. Uchutnať môžete i výborné dezerty s domácimi sorbetmi, po ktorých nám ešte teraz tečú slinky.

Zatiaľ čo v Bratislave je všetko akosi viac uponáhľané, v Košiciach sa dá život užívať akosi bezstarostnejšie. Tak sa pohodlne usaďte a vychutnávajte si všetko pekné, čo nám život prináša.

Autor: Miroslava Germanová

Pripravené v spolupráci s:

Ticketportal.sk