Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2016, 11:43

Bratislava očarúva podnikom, ktorý nájdete podľa piesne Levandulová

“Na rohu, v úzke ulici…” tak znie úvod chronicky známej pesničky “Levandulová”. Jej slová sa ľahko ozývajú v hlave, keď niekomu vysvetľujete, kde sa to bratislavská kaviareň Dobre&Dobré nachádza. Ponúkame ďalší tip na zaujímavý podnik v spolupráci s portálom kávičkári.sk.Prevádzka na Nedbalovej ulici obsadila zadný vchod do Starej tržnice. Pripomína bohémske kaviarne Paríža, Viedne, ale aj Ríma dokopy. Je to však typická Bratislava - aspoň taká, akou by raz Bratislava chcela byť. Časovo tak neurčito, vidno tu spleť 30 rokov minulého storočia, ale aj moderny. Získa si mamu s deťmi, zamilovaný párik, biznis klientelu, ale aj osamelého čitateľa.

Dobré pocity - pri pití dobrej kávy - to dobre poznáme. O čo vám však bude lepšie, ak zistíte, že výťažok zo zisku kaviarne putuje do občianskeho združenia Vagus. Rovnako aj v kaviarni pomáhate, a to nielen konzumáciou, ale aj pekným a milým slovom. Obsluhujú vás totiž ľudia bez domova, snažiaci sa vrátiť do bežného života, a to aj vďaka správnym pracovným manierom, ktoré tu nadobudnú.
 

 

Kaviareň má svoj šarm cez deň, kedy si dáte chutné jedlo od Jeminé, ako napríklad bryndzovú, škvarkovú či pomázanku pečeňovú s višňami. Ale večer nastáva tá pravá noblesa. Vychutnajte si unikátne espresso a zajedzte ho šamrolou, bábovkou či bratislavskými rožkami. A najmä, poddajte sa atmosfére miesta. A tomu, že pomáhať sa dá aj nesmierne štýlovo.

Pripravené v spolupráci s:


 

Ticketportal.sk