Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2014, 00:19

Najlepšia jahodová zmrzlina? Domáca

Pripraviť si domácu zmrzlinu je jedna z najľahších vecí, ktoré môžete pri svojich experimentoch v kuchyni vyskúšať. Veľkým plusom budú kvalitné suroviny, ktoré už tak často nenájdete v kopčekoch zmrzliny, ktorú ponúkajú za pultmi, a samozrejme jej chuť.

Zmrzlinu sme poznali už odpradávna. Vzhľadom sa síce ani zďaleka nepodobala na dnešnú "kopčekovú", ale svoje poslanie splnila rovnako. Sneh prinesený z hôr, ktorý si naši prapredkovia ochutili rôznymi ovocnými šťavami pripomínal sorbet. Mlieko sa do zmrzliny začalo pridávať až neskôr. Prvú mliečnu zmrzlinu pripravili pravdepodobne v Mongolsku, ale ako to už býva pri receptoch, toto prvenstvo nie je jednoznačné. Postupom času sa rozšírila do celého sveta a s ňou aj kornútky, nanuky a zmrzlinárne. Výsledkom evolúcie je bohužiaľ aj to, že dnešné kopčekové zmrzliny sú často zmesou prášku a vody. Preto pripraviť si zmrzlinu doma, zo smotany a jahôd, môže byť len príjemným osviežením.

Suroviny:
250 ml bieleho jogurtu 
250 ml smotany na šľahanie
300 g čerstvých jahôd
100 g práškového cukru

Jahody očistíme a pokrájame na menšie kúsky. Potom ich v miske zmiešame s práškovým cukrom, pridáme jogurt a rozmixujeme dohladka. V druhej miske vyšľaháme dotuha smotanu na šľahanie, ktorú potom ručne vmiešame do jahôd. Túto zmes môžete dať do zmrzlinovača a postupovať podľa návodu. Ak zmrzlinovač nemáte, môžete dať zmrzlinu do uzatvorenej nádoby a do mrazničky. Aby bola zmrzlina krémová a neoddelili sa zamrznuté kvapôčky vody od smotany, približne každých 30 minút zmrzlinu premiešame. Toto opakujeme aspoň 5-krát.

Pripravené v spolupráci s: