20.01.2016, 14:53

Zo Severnej Kórey hlásia prelomový objav: Alkohol, ktorý nespôsobuje opicu

Zo Severnej Kórey hlásia prelomový objav: Alkohol, ktorý nespôsobuje opicu

Pijani už nebudú musieť trpieť bolesťou hlavy, pretože vedci vymysleli alkoholický nápoj, ktorý nespôsobuje opicu. A nie je náhoda, že tento objav urobili vedci v Severnej Kórei. Zrejme ale ide o dielo severokórejskej propagandy. Stalinistická krajina sa v minulosti chválila aj liekom na MERS, SARS alebo AIDS.

Spravodajský server NK News sídliaci vo Veľkej Británii informoval o článku v severokórejských novinách Pchjongjang Times oznamujúcom vynájdenie pálenky, ktorá nespôsobí druhý deň opicu. Okrem rána bez bolehlavu má nápoj aj ďalšie výhody, je totiž vysoko cenený odborníkmi.

Štátne noviny uvádzajú, že jemný likér ušetrí konzumenta nepríjemného rána s bolesťou hlavy, hoci obsahuje podľa serveru iDNES.cz tridsať až štyridsať percent alkoholu.

Nápoj má byť vyrobený z miestnej odrody ženšenu a ryže. "Koryo likér, ktorý je vyrobený zo šesťročného ženšenu Kaesong Koryo známeho pre svoje vysoko liečivé účinky a pálenej ryže, je vysoko cenený odborníkmi, pretože je jemný a nespôsobuje opicu," hlási denník. Likér "bol už zaregistrovaný ako národný vedecký a technologický hit". Na zázračnom nápoji pracoval potravinový závod Taedonggang niekoľko rokov.

Najdôležitejšou zložkou nápoja je ženšen Kaesong Koryo, ktorému sú pripisované liečivé účinky. Podľa Pchjongjang Times nahradením cukru ryžou vedci odstránili horkú chuť ženšenu a predovšetkým príčiny opice.

"V Severnej Kórei majú veľmi kvalitné likéry, ale z mojej skúsenosti tam nie je žiadny alkohol nespôsobujúci opicu rovnako ako inde na svete," povedal NK News Andrae Abrahamian, ktorý do KĽDR cestuje kvôli obchodu.

Ženšen je v oboch Kóreách používaný vďaka svojim liečebným účinkom a Kaesong región je v KĽDR pestovaním ženšenu vyhlásený.

Severokórejské médiá často ohlasujú fantastické úspechy domácich vedcov. Vlani napríklad priniesli správy, že KĽDR vyrobila z výťažkov ženšenu liek na MERS, SARS a tiež AIDS.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.