Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2016, 16:14

Bratislava má Schoppu, kde by ste sa nehanbili poslať turistov

Jeden z najkrajších momentov, ktoré v sebe Bratislava ukrýva, je jej mnohotvárnosť. Kým na brehu Dunaja vás ovanie prímorská atmosféra hýriaca temperamentom, vôňami a chuťami, Staré mesto, naopak, ukrýva tiché zákutia a romantické kaviarničky. Nuž a ak túžite po poctivom dobrodružstve, je to reštaurácia Schoppa na Kamzíkovom vrchu. Prečítajte si ďalší z inšpiratívnych tipov portálu kávičkári.sk.K Schoppe sa dá veľmi ľahko dostať aj autom, ak to však spojíte s príjemnou prechádzkou, neoľutujete. Nádherné prostredie a jedinečný výhľad je ďalším (ničím nenahraditeľným) bonusom. Najmä v tomto ročnom období oceníte útulné zariadenie reštaurácie. Kameň a drevo, materiály tak blízke nášmu naturelu, dokonale pasujú do prírodného prostredia, v ktorom ste sa na okamih ocitli. Oheň v krbe horí a k vám už prichádza obsluha, navyše oblečená v kroji.

Talianske, grécke, čínske reštaurácie, sushi – toľko kuchýň sme už ochutnali, že neraz celkom intuitívne vyhľadávame tradičné jedlá, aké si pamätáme z detstva. Bryndzové halušky, rebierka, cesnačka alebo sviečková. Aj to nájdete v tunajšom jedálnom lístku, ktorý určite nesklame. Nezabudnite ani na slivkové gule s makom alebo štrúdľu ako dezert. A napriek tomu, že ste v lese a v Schoppe, poteší vás poctivo pripravené espresso. 

 

 

Zrejme nikto by neveril, čo sa dá vyčarovať z priestorov pod reštauráciou, kde sa kedysi organizovali diskotéky. Tapety po stenách a neónové žiarovky sú už minulosťou. Keď tam nazriete tentoraz, zabudnete na predsudky. Toto miesto by ste sa nehanbili odporučiť ani svojim zahraničným priateľom či kolegom. Rodinné oslavy, svadby, pracovné eventy – môžete sa spoľahnúť, že ich prípravu zveríte skutočným profesionálom. Okrem vyvýšeného pódia tu nájdete dokonca aj knižnicu.

Ak by sme nazreli do minulosti, šopy pri dedinských domoch sa využívali ako kôlne, kde sa uchovávali vozy či hospodárske náčinie. Ich čaro je práve v tradícii, ktorú v sebe nesú. Schoppa na Kamzíku je podobný unikát. Skrytá v lesoch pripomína rozprávkovú chalúpku, kde vás vždy počkajú s prestretým stolom.

 

Pripravené v spolupráci s:

 

 


 

Ticketportal.sk