04.12.2013, 00:03

Toto je 5 top potravín pre mužov

Od mandlí k jogurtu. Rebríček potravín, ktoré preventívne pôsobia proti najrozšírenejším mužským ochoreniam.

Toto je 5 top potravín pre mužov

5. Mandle


Súčasťou mandlí sú antioxidanty, čo znamená, že majú priaznivý vplyv na hladkú pleť bez vrások, bojujú proti starnutiu ako takému, preventívne pôsobia rakovine, mozgovej mŕtvici, srdcovým ochoreniam a mnohému inému. Jedna šálka mandlí vám poskytne viac draslíka ako banán a viac vápnika ako mlieko. Mandle tiež obsahujú fosfor a horčík pre vaše kosti a majú aj slušné množstvo zinku, vitamínu E, vlákniny a proteínov, ktoré posilňujú imunitný systém.

4. Čučoriedky


Nové štúdie ukazujú, že čučoriedky liečia a chránia telo pred mnohými chorobami: autoimunitnými ochoreniami, obezitou, srdcovými chorobami, rakovinou či cukrovkou. Rovnako ako mandle obsahujú antioxidanty, vďaka čomu chránia mozgové funkcie.

3. Kel


Obsahuje veľké množstvo vlákniny, železa, vápnika a mnoho vitamínov, ako A, C, E, a pomerne zriedkavý vitamín K. Navyše má päť razy viac beta–karoténu ako brokolica a vďaka obsahu prírodných fytochemikálií pôsobí protirakovinovo.

2. Cesnak


Ak sa chcete chrániť proti prechladnutiu a chrípke, mali by ste si dať denne aspoň trochu cesnaku. Je tiež bohatý na fytochemikálie, ktoré pomáhajú znižovať riziko niektorých typov rakoviny. Navyše znižuje krvný tlak, hladinu cholesterolu v krvi a pôsobí preventívne proti vzniku krvných zrazenín v tepnách.

1. Jogurt


Pôsobí to celkom prekvapujúco, ale jogurt je pre mužov naozaj jedna z najhodnotnejších potravín. A to vďaka bohatým množstvám vápnika, draslíka, bielkovín, vitamínov A, B a D a prítomnosti probiotických baktérií, ktoré posilňujú imunitný systém a pomáhajú zdravému tráveniu. Môže dokonca pomôcť k zníženiu kvasinkových infekcií.

 

Zdroj: doubleviking.com 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.