Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2021, 00:00

Legendy o vzniku tradičného múčnika: Bábovka chutila aj cisárovi Františkovi

  • Vajíčka, cukor, olej, mlieko, kypriaci prášok a kakao. Nič viac a nič menej. Základný recept na obľúbenú bábovku je jednoduchý. Aj preto tento koláč všetci bez výnimky milujú.
  • Netreba k nemu naozaj nič, iba horúci čaj alebo kakao, a okamžite sa vám vybavia spomienky na detstvo, na pohodové nedeľné popoludnie. Jednoducho, bábovka nikdy nesklame.
  • Prečítajte si článok publikovaný v Hn magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Legendy o vzniku tradičného múčnika: Bábovka chutila aj cisárovi Františkovi
Zdroj: Shutterstock

Čo ste upiekli ako prvé? Alebo inak, čo ste vyskúšali upiecť ako prvé? Aj u vás to bola bábovka? Taká tá ozajstná, mramorová? Oddeliť žĺtky od bielkov, vyšľahať tuhý sneh, potom bielky s cukrom, pridať múku a do polovice cesta kakao, a potom už iba vliať do vymastenej bábovkovej formy najskôr svetlé a potom tmavé cesto.

​Jednoduché, však? Koláč ľahučký ako obláčik, ktorý chutí všetkým, bez zbytočných príchutí a poliev, ktorý sa spája s prvými kulinárskymi úspechmi detí či tínedžerov. Alebo to bolo u vás celé inak? Urobili ste to presne tak, ako velil recept, a výsledok bol katastrofálny?

Bábovka neodpúšťa chyby v príprave a ani nedokonalú formu, ak urobíte niečo nesprávne, cesto sa vám prilepí a vyklopíte iba neidentifikovateľnú masu. Čo rodina, to iný recept, niekto sa drží základného predpisu, iný pridáva hrozienka, oriešky, pistácie, tvaroh, čokoládu, jabĺčka, mak alebo banán.

Kto uprednostňuje zdravšie verzie, môže upiecť bábovku z tekvice, cukety, mrkvy alebo dokonca z cvikly. Dnes sa už bábovka nemusí piecť iba v klasickej forme, obchody ponúkajú rôzne moderné extravagantné verzie.

Sú keramické, hliníkové, silikónové, teflónové alebo v miniatúrnych verziách. Každá gazdinka má svoje osvedčené zloženie ingrediencií aj ideálnu formu. A prečo je bábovka vždy taká vysoká a nadýchaná?

Za všetkým je tvar formy – úzky, vysoký a v strede má otvor. Práve to spôsobí špeciálne prúdenie horúceho vzduchu, ktorý dokáže nevídane nadvihnúť cesto.

Babské veci

Francúzi ju volajú baba au rhum,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk