Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.06.2021, 00:00

Niekoľko kíl za mesiac bez jojo efektu a hladovania. Je takéto zdravé chudnutie reálne?

  • Dá sa účinne schudnúť za mesiac? Ide o obľúbenú tému a kľúčové slovo vyhľadávačov, z posledných dní, ktoré sa každoročne pred letom opakujú.
  • Na túto tému nájdeme aj mnoho článkov či rád.
  • Kde je však "zakopaný pes" a ako sa vyznať v mnohých štúdiách a odporúčaniach?
  • Na tému zdravého a efektívneho chudnutia a stravovania sme sa pozreli zblízka.
Ak sa vám nedarí schudnúť normálnou cestou, pomôže liposukcia.
Zdroj: pixabay.com

Pandémia, zlé návyky, genetická predispozícia, stres, málo pohybu, nedostatok času a príležitostí. Takto znejú najčastejšie dôvody zvyšujúceho sa čísla na váhe, ktoré mnohých v tomto období s blížiacim sa letom, desí.

Strašiak menom diéta

Považujeme ich za výhovorky a mnohí nedokážu pochopiť, čo môže byť ťažké na tom, trochu poupraviť životný štýl, stravu a myslieť na seba. Aké jednoduché. To si asi ironicky povedia tí na druhej strane barikády, ktorým fitnescentrá nechýbali ani pred koronou a životný štýl plný stresu ich vedie jednosmerkou k úteche jedlom a komfortnému spôsobu života.

Potom sú tu takí, ktorí sa jedlu vyhýbajú celý deň, jedia zdravo a večer, keď už "je čas", si doprajú, veď - "konečne mám kľud a zaslúžim si to. Začnem zajtra". Chudnutie však nie je taká strastiplná a vzdialená méta, ako to znie.

Dnes už odborníci, nutriční terapeuti, psychológovia a iní na slovo vzatí odborníci hovoria inou rétorikou, ktorá je, týmto odmietačom zdravých rád, bližšia.

Neodporúčajú sa už totiž diéty ani hladovanie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.