Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 00:00

Klenot medzi burinou: Chráni zdravie, nahrádza drahú kozmetiku a je univerzálna aj v kuchyni

  • Keď sme v detstve preliezali plot alebo skákali cez potok, veľakrát sme sa o ňu popŕhlili.
  • Tvrdeniu, že je to zdravé, sme niektorí neverili, iní to zas máme zafixované dodnes.
  • Málokto využíva jej benefity, ktorýmo nie je len liečba niektorých ochorení.
Klenot medzi burinou: Chráni zdravie, nahrádza drahú kozmetiku a je univerzálna aj v kuchyni
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Jedni ju považujú za burinu, pre druhých je pŕhľava liečivou bylinou. A práve druhá možnosť je tou správnou, a to nehovoríme len o jej využití v čaji, šampóne alebo ako jarný špenát. Skúšali ste už niekedy napríklad pŕhľavové pesto, smoothie alebo cheesecake? Nie? Chyba.

(Ne)obyčajná burina

Povedzme si na začiatok niečo o jej koreňoch. Pŕhľava pravdepodobne pochádza z pásu medzi stredovýchodnou Európou po ázijské pohorie Pamír. Dnes už zástupcov jej rodu nájdeme aj v severnej Afrike, Amerike, Austrálii alebo na Novom Zélande. Potrebuje vlhkú pôdu a najlepšie sa jej darí v miernom podnebí severnej pologule.

Druhov pŕhľavy existuje veľa, u nás sa najčastejšie stretávame s pŕhľavou dvojdomou – to znamená, že rastlina môže mať ako samičie, tak aj samčie kvety, oboje zároveň však nie.

"Pokiaľ na rastline vykvitne prvý samičí kvet, ostatné sú už tiež samičie," hovorí na začiatok Pavel Hala, ktorý je duchovným otcom českej pŕhľavovej obrody. Študoval Mendelovu poľnohospodársku univerzitu v Brne a teraz zastrešuje v neziskovej organizácii PSII Inkubačný Inštitút niekoľko projektov naviazaných na pŕhľavy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk