Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2021, 00:00

Cesta k schudnutiu? Nejedzte tak často a nepreháňajte to s cvičením

Je čas na rozumnejší prístup, treba sa vyhnúť drastickým diétam a extrémom aj v cvičení.

Cesta k schudnutiu? Nejedzte tak často a nepreháňajte to s cvičením
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Nemusíte si odopierať obľúbené maškrty, ani sa denne trápiť cvičením. Jediné, čo by ste mali urobiť, je vyhnúť sa extrémom a vykročiť po trvalo udržateľnej ceste za ideálnou postavou. Ako na to?

Pre mnohých bývajú aktuálne mesiace akýmsi štartom v ceste za lepším ja. Chceme krajšiu postavu, zdravšie jesť a robiť všetko pre to, aby sme boli so sebou spokojní. Často však na svoje telo tlačíme alebo sa motáme v bludnom kruhu všetkých osvedčených trikov, kvôli ktorým sa väčšinou brzdíme alebo vrátime na začiatok cesty. Je čas na rozumnejší prístup, a to vyhnúť sa drastickým diétam a zbytočným extrémom, čo platí aj pri cvičení.

V dnešnom článku sa okrem iného dozviete aj to, na aké rady by ste už mali zabudnúť alebo ako si nastaviť režim pohybu aj v prípade, že máte málo voľného času. A predovšetkým: ako pri zdravom životnom štýle vydržať.

Keď chcem schudnúť v určitej partii, musím sa na ňu pri cvičení sústrediť

Ak vás trápi prebytok tuku - napríklad v oblasti brucha, rozhodne to neznamená, že máte posilňovať výlučne brušné svalstvo. Osobný tréner Jiří Kočvara vysvetľuje, že by sme pri chudnutí mali mať na pamäti tieto základné fakty: "K redukcii podkožného tuku dochádza v celom tele. Posilňovanie jednej časti alebo jednej svalovej partie nebude nikdy také efektívne ako rovnomerné komplexné cvičenie celého tela, pretože samotná redukcia tuku je podmienená kalorickým deficitom."

Kvôli lepšiemu spaľovaniu musím behať nalačno

Chodievate behať ešte pred raňajkami? Zbytočne.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.