Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2020, 00:00

Dejiny písané jedlom: Ako nám (ne)chutil socializmus alebo ako Slováci prešli od UHO k suši

  • Jednou z príčin pádu totality vraj bola aj neschopnosť súdruhov nasýtiť túžbu ľudu po konzume.
  • A to aj tom najzákladnejšom: gastronomickom.
  • Ako nám teda (ne)chutil socializmus a ako sa nežná revolúcia odrazila na našich tanieroch?
Dejiny písané jedlom: Ako nám (ne)chutil socializmus alebo ako Slováci prešli od UHO k suši
Zdroj: Vít Švachouček

Dobre živený, zdravý... a obranyschopný. Toto bol za minulého režimu ideál, ku ktorému sa občan mohol – a aj mal – dopracovať kvalitným jedlom. Aspoň podľa ideologicko-odborného mesačníka Výživa a zdravie, ktorý už od 50. rokov vydával Ústav pre výskum výživy ľudu.

​Rastislava Stoličná z Ústavu etnológie SAV, ktorá preštudovala desiatky čísiel pri tvorbe knihy Socializmus na tanieri, upozorňuje, že pod tou obranyschopnosťou nemali vtedajšie kapacity na mysli odolnosť proti vírusom, ale prosto a jednoducho: schopnosť chrániť vlasť.

Dobrá a masová

Apropo, kvalita. O tej v súvislosti s jedlom v skutočnosti vôbec nebola reč. Podobne ako o chuti. Mantrou bola kvantita. A tabuľky. „Akcent sa kládol na prechod z individuálnej kapitalistickej stravy na masovú socialistickú – a teda dobrú,“ vysvetľuje Stoličná.

Republiku obsadili závodné jedálne, v ktorých sa varili takmer na vlas identické jedlá vo vhodných pomeroch a s presne stanoveným počtom kalórií: toľko pre úradníkov, toľko pre robotníkov...

Etnologička spomína napríklad na univerzálnu hnedú omáčku (UHU) či „špecialitu“ nazvanú REMA mäso: išlo o plátky vyrobené z mletej hovädziny a bravčoviny. Tieto a im podobné vychytávky sa v gigantických množstvách navarili a potom rozvážali do kantín.

Výsledkom bola akási socialistická globalizácia: v bratislavskej aj trebišovskej jedálni chutilo pracujúcemu rovnako. A, žiaľ, ešte častejšie nechutilo. Ročníky pod ´85 si iste dodnes dokážu na jazyku vybaviť nie práve vábnu chuť závodného špenátu či mliečnej polievky...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.