Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2020, 08:00

Ako cez sviatky nepribrať?

  • Sladkosti, vyprážané jedlá a stoly obložené dobrotami. Vianočné sviatky sú aj o dobrom jedle. Nie je však veľmi diétne a niekedy je ho priveľa.
  • "Majoritu tradičného pečiva tvorí múka, cukor a tuk. Takto kalorické pečivo ešte obaľujeme do ďalšieho cukru, prípadne polievame cukrovou či nekvalitnou čokoládovou polevou, ktorú zase tvorí len tuk a cukor. Prvotne by sme sa mali snažiť znížiť množstvo používaného cukru a tuku a používať múky, ktoré sú z pohľadu výživy prínosnejšie," radí nutričná špecialistka Katarína Šimková zo Zdravého stravovania.
  • Ako sa teda na sviatky "nespustiť"?
Ako cez sviatky nepribrať?
Zdroj: Flickr.com

Mali by sme z pohľadu zdravej výživy na sladkosti zanevrieť a vyhýbať sa im oblúkom?

Jedlo je jednou z najväčších radostí nášho života a cukrovinky k Vianociam patria. Odoprieť si ich je zbytočné. Problémom Vianoc z pohľadu výživy je najmä nestriedmosť. Ak počas sviatkov budeme telu dopriavať dostatok pohybu a zamyslíme sa nad množstvom a veľkosťou konzumovaných porcií, nie je dôvod si nedopriať vianočné dobroty v klasickej podobe. Je dôležité, aby energetický výdaj prevyšoval energetický príjem.

Keď by sme chceli pripraviť zdravšiu verziu sladkých dobrôt, ako na to?

Majoritu tradičného pečiva tvorí múka, cukor a tuk. Takto kalorické pečivo ešte mnohokrát obaľujeme do ďalšieho cukru, prípadne polievame cukrovou či nekvalitnou čokolád

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk