Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2020, 00:00

Krátke dejiny sviatočného korenia: Prečo nám škorica vonia zimou?

  • Vanilka, badián či klinčeky.
  • Ich vôňa nás akosi automaticky prepne do adventu aj počas horúceho leta.
  • Odkiaľ sa však vzali a prečo ich spájame práve s chladnými mesiacmi? 
  • A odkedy si na sviatočnom stole môžeme tento závan exotiky dopriať aj u nás?
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Krátke dejiny sviatočného korenia: Prečo nám škorica vonia zimou?
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Keď sa vonku všetci čerti ženia alebo sa vrátime z mrazivej prechádzky, nie je nad to sadnúť si s pohárom vareného vína alebo punču k jablkovej štrúdli či vanilkovým rožkom.

Klinčeky napichané do pomaranča sú zas tým najjednoduchším sviatočným „osviežovačom“, ktorý prestúpi príbytok lepšie ako akýkoľvek difuzér.

Prečo si však tieto sladkasté arómy spájame práve s predvianočným obdobím, keď ich vlasťou sú trópy a subtrópy? Kedy sa u nás udomácnili a ako sa vlastne zo škorice či badiánu stali vône a symboly zimy?

Päť kíl striebra

Púť za týmito cudzokrajnými koreninami nás zavedie do dávnej minulosti do oblasti južnej a juhovýchodnej Ázie, ale aj na Blízky východ či do starovekého Egypta, kde na uchovávanie mumifikovaných tiel používali napríklad škoricu.

Už pred viac ako štyri a pol tisíckami rokov totiž na ostrove Srí Lanka (niekdajší Cejlón) ľudia odpozorovali, že stonka jednej rastliny je silne aromatická.

Keď kôru tohto stromu jemne narezali, zvinuli a nechali v tieni vysušiť, stmavla do červenohnedého odtieňa, stvrdla a vôňa sa zintenzívnila.

Malé ľahké zvitky sa jednoducho prepravovali a okrem omamnej vône (z nej vychádza aj botanický názov cinnamomum – z arabského a hebrejského amomon - rastlina voňavého korenia) si už staroveké civilizácie všimli ich antibakteriálne účinky.

Pomleté na prášok sa dali ľahko pridať do nápoja, jedla alebo do liečivej zmesi (vrátane špecifickej balzamovacej). Ničili plesne aj baktérie,

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk