Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2020, 00:00

Sladké hriechy socialistickej republiky: Ako vznikali československé zákusky?

  • Laskonka, punčový rez či šamróny.
  • Dodnes klasika, ktorá ako prvá mizne z krabíc svadobných výslužiek či rodinných posedení.
  • A hoci v moderných kaviarňach ich vytláčajú cheescaky, tiramisu alebo raw torty, „socialistické“ zákusky majú pevné miesto na pultoch cukrární aj v našich chuťových pohárikoch.
  • Prečo vlastne? Dozviete sa v článku publikovanom v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Sladké hriechy socialistickej republiky: Ako vznikali československé zákusky?
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Krémeš, rakvička, likérový špic, Dobošova torta, veterník... už len pri pomyslení na ne sa zbiehajú slinky. A vôbec nie preto, že by išlo o najdelikátnejšie zákusky sveta.

​Ale skôr preto, lebo nám pripomínajú mladosť, detstvo. Alebo preto, že spríjemňovali šeď panelákových sídlisk a miernili pachuť niekdajšieho režimu.

Niektoré z nich majú pritom pôvod ešte v prvej republike, nad vznikom iných sa vznáša nezodpovedateľný otáznik a niektoré sú československou špecialitou, ktorú inde nenájdete.

Tvoria chuťovú stopu, ktorá sa za nami ťahá už pekný pár desaťročí a prepája dejiny, generácie a ľudské životy sladkou niťou. Skúsme spolu toto kalorické klbko rozmotať.

Morská torta

Sladká chuť sprevádza ľudstvo odjakživa a to, že je nám príjemná, máme zakódované doslova v DNA. Keď náš praveký predok narazil na niečo sladké, bol to preňho signál, že sa dostal k zdroju rýchlo využiteľnej energie, a tak sa do toho s chuťou zahryzol.

V časoch, keď od toho, koľko a akej potravy ste zohnali, záviselo vaše ďalšie prežitie, užitočný model správania nám v hlavách a chuťových pohárikoch „straší“ dosiaľ.

Ale nebojte sa, nebudeme tu dnes riešiť, či jeme veľa alebo málo sladkého a či je obligátny „koláčik ku káve“ tou najsprávnejšou voľbou po obede.

A preto preskočíme niekoľko stoviek storočí a presunieme sa do polovice 19. storočia, keď sa cukor stal bežnou komoditou aj na našom území.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk