Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2020, 18:00

Tieto potraviny vyzerajú zdravo, skrývajú však nástrahy

Všetci vieme, že majonéza, hranolky a podobné lahôdky sú pre telo niečo ako časovaná bomba. Ale čo napríklad sója či sušené ovocie?

Tieto potraviny vyzerajú zdravo, skrývajú však nástrahy
Zdroj: Pixabay

Čo sa týka čipsov alebo grilovacej omáčky, je asi zbytočné polemizovať o tom, aké skonzumované množstvo je v poriadku, pretože nezdravé je ich akékoľvek množstvo. V prípade zemiakov či sušených marhúľ to však také jednoznačné nie je.

V galérii vám prinášame potraviny, ktoré síce zdravo vyzerajú, ukrývajú však aj odvrátenú stránku:

Zbavte jedlo toxínov

  • Ovocie a zelenina

Pred konzumáciou ich umyte špeciálnym prípravkom, ktorý odstráni zvyšky toxických látok z povrchu plodov, prípadne použite slabý roztok vody s octom. Z jabĺk a hrušiek vykrojte vrch v priehlbine, kde je stopka. Môžu sa tam hromadiť pesticídy.

  • Mäso, ryby, údeniny

Z mäsa alebo rýb odkrojte vždy všetok viditeľný tuk. Mäso pečte alebo grilujte, nevyprážajte ho. Vyhýbajte sa párkom, salámam a klobásam, do ktorých sa obvykle zomelie všetko možné. A mäsové konzervy vynechajte úplne.

  • Papier a sklo miesto plastu

Nikdy si neohrievajte v mikrovlnke jedlo, na ktorom je plastová fólia (alebo je v plastovej nádobe). Pokiaľ ho potrebujete zakryť, použite papierový obrúsok.

Nekupujte plastové potravinárske fólie, alebo aspoň nie tie, ktoré obsahujú bisfenol A (BPA), chemickú zlúčeninu, ktorá sa užíva pri výrobe plastov. Jedlo neskladujte v plastových obaloch, ale nahraďte ich sklenenými.

Ticketportal.sk