Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2020, 00:00

Dietologička Eva Smíšková: Trávenie nám ničia tieto extrémy

  • Za štyridsať rokov praxe sa stretla naozaj so všeličím. A zažila aj prerod svojich pacientov od epidémie obezity po epidémiu potravinových intolerancií.
  • Ako si poškodzujeme telo nesprávnou stravou a návykmi? A kedy aj zdanlivo príkladný jedálniček môže ublížiť?
  • Odborníčka vysvetľuje, aká nesmierne tenká je hranica medzi zdravým a toxickým štýlom.
Dietologička Eva Smíšková: Trávenie nám ničia tieto extrémy
Zdroj: Archív Evy Smíškovej

Ako sa zmenili pacienti, ktorí k vám chodievajú?

​Z môjho pohľadu sa profil pacientov zmenil naozaj výrazne. Na začiatku mojej praxe ako praktickej lekárky pre dospelých to boli najmä infekcie dýchacích ciest, bolesti pohybového aparátu a až v treťom rade, ak vôbec, prišiel pacient s tráviacimi ťažkosťami.

Keď už, tak to boli ľudia, ktorí mali buď žlčníkové kamene, alebo nejaký problém s pankreasom či vredy na dvanástniku, zriedkavo zapálené črevo – to sa vyliečilo a bolo po probléme.

Neskôr, asi pred dvadsiatimi rokmi, ma začali navštevovať pacienti, ktorých trápila obezita. A ani som si nevšimla, ako sa z týchto obéznych ľudí začali stávať chudí ľudia, ktorí ma navštevujú preto, lebo majú zdĺhavé tráviace ťažkosti.

Je to asi posledných sedem až osem rokov. Bola som veľmi prekvapená, keďže som robila na pracovisku, ktoré bolo v Bratislave v Mlynskej doline pri internátoch a chodievali tam aj mladí ľudia vo veku od dvadsať do zhruba dvadsaťpäť rokov. A už tí mali veľké tráviace problémy.

Predsa sa dovtedy hovorilo, že „mladí môžu aj klince zjesť“. No akosi to prestalo platiť. Mali za sebou obvykle celý rad vyšetrení a stále bez jasného výsledku.

Tak sa mi stalo, že v priebehu svojej praxe som sa prepracovala cez obezitologické poradne a chronické tráviace ťažkosti až k diagnostike a liečbe potravinových hypersenzitivít, intoleranciám, najmä k  tej histamínovej, ktorá slávi absolútny boom nielen v  ambulanciách, ale aj na mnohých sociálnych sieťach (úsmev).

No, žiaľ, býva to pre mnohých pacientov, ale aj lekárov konečná diagnóza. Som veľmi vďačná, že som sa mohla posunúť ďalej tak v diagnostike, ako aj v liečbe týchto pacientov.

Histamínová intolerancia je naozaj hitom posledných rokov. Je naozaj taká rozšírená?

Počty histaminikov skutočne narastajú, no rozhodne nie za všetkým stoja problémy s nedostatkom enzýmu potrebného na zmetabolizovanie histamínu. Nemám to nejako percentuálne vyčíslené, ale faktom je, že tráviacich problémov ako takých pribúda.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 88% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk