Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2020, 00:00

Líder gastro scény: Rezerváciu urobte aspoň deň vopred a jedlo je také čerstvé, že sa menu dopredu nedozviete

  • Ku kvalitnej dovolenke patrí aj výnimočné jedlo.
  • Už dávno to pochopili v reštáurácii Gašperov mlyn, ktorá sa nachádza na konci podtatranskej obce Batizovce.
  • Že je to na konci sveta, mimo rušných turistických centier? Presne tak a o to práve ide.
  • Prečítajte si článok publikovaný v magazíne Prečo nie?!, ktorý vychádza ako príloha k Hospodárskym novinám.
Líder gastro scény: Rezerváciu urobte aspoň deň vopred a jedlo je také čerstvé, že sa menu dopredu nedozviete
Zdroj: Gašperov mlyn

Gašperov mlyn si za posledných pár rokov vybudoval skvelú povesť a patrí medzi lídrov zážitkovej gastronómie na Slovensku. „Sme výnimoční najmä našou gastronómiou, ale tiež priateľským a milým personálom, rodinnou atmosférou a komornosťou,“ zdôrazňuje manažérka Gašperovho mlyna Slavomíra Raškovič.

„Filozofia našej kuchyne je zameraná na to, aby sme hosťom ponúkli unikátny zážitok z lokálneho jedla a zo surovín, snažíme sa mať čo najviac domáceho, od šalátov a byliniek cez rôzne zaváraniny, džemy až po syry či mäsové výrobky.“

Bez menu a iba na objednávku

Reštaurácia je malá, komorná a pokojná, má len päť stolov a vždy sa do nej treba objednať. „Áno, rezerváciu v reštaurácii je potrebné urobiť minimálne jeden deň vopred. Nemáme jedálny lístok, iba degustačné menu, ktoré spravidla obsahuje deväť chodov a to si vyžaduje svedomitú prípravu, ktorá aj trvá dlhšie,“ informovala nás manažérka.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento podnik, menu sa nedozviete. Dôvodom je opäť snaha variť iba z čerstvých surovín najvyššej kvality. „Vďaka tejto voľnosti pri tvorbe menu majú naši hostia istotu, že všetko, čo u nás dostanú, je čerstvé a pripravené s láskou priamo pre nich.“

V galérii nahliadnite nielen do interiéru, ale aj na taniere tejto unikátnej prevádzky:

Pracovali aj cez koronu

Batizovský mlyn je ideálnym miestom pre tých, ktorí vyhľadávajú štýlové prostredie a exkluzívne jedlo. Na svoje si však prídu aj takzvaní foodie, teda cestovatelia gurmáni. Po koronakríze je celé zariadenie v plnej prevádzke a na leto majú priprvené špeciálne ubytovacie balíčky s jedlom, wellness aj fľašou sektu.

„Koronakríza nám vzala najmä našich hostí, ktorí nám veľmi chýbali. Napriek tomu sme ostali v práci, aj keď v obmedzenom režime. Robili sme aspoň drobné opravy, záhradné práce, naše kulinárske tímy pripravovali zavárniny či dlhodobejšie projekty. A zároveň sme sa všetci striedali v našom sesterskom bistre Moment, kde fungoval výdaj jedla cez okienko, čo náš tím určite posilnilo a zblížilo,“ prezradila Slavomíra Raškovič.

Ticketportal.sk