Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 17:00

Čo na štípance od komára? Pomôžte si potravinami a surovinami, ktoré máme všetci doma

Pozrite si prehľad surovín a potravín, ktoré vám pri bodnutí komárom uľavia.

Čo na štípance od komára? Pomôžte si potravinami a surovinami, ktoré máme všetci doma
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Kalamita komárov zasiahla v posledných dňoch Slovákov viac, než sme v tomto období zvyknutí. Štípance od komárov sa líšia v závislosti od jednotlivcov, na čo vplýva druh komárov alebo potenciálna alergia u niektorých z nás. Ide totiž o reakciu tela na sliny komára, ktoré sa počas bodnutia a satia dostávajú do kože.

A v prípade ak nepomohol repelent alebo iné spôsoby, ako sa pred nimi ochrániť, prídu na rad tzv. babské rady pre tých, ktorí sa stali "obeťami" tohto nepríjemného hmyzu.

Čo na štípance?

Klasicky sa odporúčajú rôzne chladivé gély, ktoré bežne dostať v lekárňach prípadne octanové krémy a maste. Nie každý však má hneď po ruke toto sezónne vybavenie a je nútený spoľahnúť sa na pomoc, ktorú nájde doma. Najlepšie ak ide o klasické suroviny a potraviny, ktoré patria k bežnému vybaveniu takmer každej domácnosti.

Nie všetky "babské rady" však pomáhajú. V tomto prípade by sme nemali veriť radám o zázračnom účinku cesnaku či piva. Naopak, mnohé iné sa môžu pýšiť účinkom, ktorý zabezpečí, aby ste aj napadnutie komármi zvládli lepšie a bez návštevy lekárne. A tým aj lacnejšie.

V galérii sme pre vás pripravili stručný prehľad surovín a potravín, ktoré vám zaručene pri bodnutí komárom uľavia:

Ticketportal.sk