Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 11:22

V lete buďte vo výbere potravín opatrní a pozor na to, čo dávate do chladničky, odkazuje odborníčka

Prečítajte si rozhovor s Monikou Tělupilovou, známou nutričnou terapeutkou a odborníčkou na výživu.

V lete buďte vo výbere potravín opatrní a pozor na to, čo dávate do chladničky, odkazuje odborníčka
Zdroj: Shutterstock

Na Slovensko udreli horúčavy a mnohí z nás sa boria na jednej strane s prebytočnými kilami, ktoré si vyžiadala korona a karanténa, na druhej strane je potrebné si pripomenúť, že mnohé potraviny sa v teple menia na jedy.

V rozhovore s Monikou Tělupilovou nutričnou terapeutkou a odborníčkou na výživu sme sa dozvedeli, o ktoré konkrétne ide, ako potraviny správne skladovať a ako by sa mali stravovať športovci alebo tí, ktorí chcú cvičenie zefektívniť.

Na ktoré jedlá si lete treba dávať pozor, vzhľadom na ochorenia?

Sú to tie, ktoré obsahujú tepelne nespracované mäso alebo vajcia. Môže to byť teda tatársky biftek, domáce majonézy alebo dezerty, ktoré obsahujú surové vajcia. K ich väčšej rizikovosti prispieva vyššia vonkajšia teplota a nedodržiavanie výrobných alebo skladovacích podmienok.

Aké zdravotné problémy sprevádza takéto nesprávne skladovanie?

Sú to najmä tráviace ťažkosti ako hnačky, nadúvanie, vracanie a v závažnejších prípadoch to môžu byť až otravy či ochorenie typu salmonelózy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk