Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2020, 00:00

Nebezpečné ovocie, voda a zelenina: Ako sa vyvarovať rizík?

  • Listový šalát, jablko či pramenitá voda sú pre väčšinu z nás stelesnením zdravia.
  • Sedí vec. Nič na tom však nemení fakt, že aj nad zeleninou a ovocím visí tieň rizika. A občas závažnejšieho, ako si dokážeme predstaviť.
  • Na čo si treba dávať pozor?
  • Prečítajte si článok publikovaný v HN Magazíne, ktorý vychádza každý piatok ako príloha k Hospodárskym novinám.
Nebezpečné ovocie, voda a zelenina: Ako sa vyvarovať rizík?
Zdroj: Pixabay

Pandémie či epidémie sú to posledné, o čom máme v ére COVID-19 chuť počúvať. Nič však človeka nepresvedčí rýchlejšie o tom, že aj zo strany najzdravších plodín mu hrozí riziko, než štatistiky nákaz.

​Rok 1996, Japonsko; epidémia po konzumácii bielej reďkovky kontaminovanej Escherichiou coli: 9 578 nakazených, 11 úmrtí. Rok 2011, Nemecko; klíčky senovky gréckej, rovnako kontaminované E. coli; 3 950 potvrdených prípadov, 53 mŕtvych.

To všetko je však nič oproti „melónovej“ epidémii z rovnakého roku v USA, o ktorej v našom rozhovore hovorí mikrobiológ Ľubomír Valík. No – veď sa dočítate.

Naším cieľom nie je šírenie paniky. Bez rizika nie je ani polihovanie v obývačke a rovnako platí, že mäsové a mliečne výrobky majú na konte podstatne viac obetí. A už vôbec nechceme kaziť imidž plodinám, ktorých Slováci jedia trestuhodne málo.

Nehovoriac o tom, ako by väčšine prospelo, keby do svojho pitného režimu zaradili viac obyčajnej vody. K veľkému pozitívnemu A však jednoducho patrí aj malé negatívne B.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 91% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk