Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 11:00

Pohlreichove recepty: Odkazuje, že sú pre tých, ktorí majú obmedzený príjem, ale nechcú jesť "shity"

Jedlá potešia najmä milovníkov talianskej kuchyne.

Pohlreichove recepty: Odkazuje, že sú pre tých, ktorí majú obmedzený príjem, ale nechcú jesť "shity"
Zdroj: FTV Prima

Jednoduché jedlá televízny šéf miluje, stačí na ne pár kvalitných surovín. A vedieť, čo s nimi. Preto Zdeněk Pohlreich vydal knihu Taká normálna kuchárka, z ktorej sme pre vás s jeho požehnaním vyzobali deväť receptov.

Môžu vám trochu uľahčiť túto dobu, keď mnohým často nezostáva nič iné, než aby si varili sami. O jeho poslednej knihe o varení sa redaktori portálu iDnes.cz so Zdeňkom Pohlreichom rozprávali vlani na jeseň.

Teda v čase, keď nikto netušil, ako sa mnohým domácnostiam budú hodiť práve tie recepty, ktoré rýchlo uvaríte zo zásob v špajzi.

Vtedy uviedol, že jeho "nová kuchárska kniha sa najviac podobá každodennému životu ľudí, ktorí majú obmedzený príjem, obmedzené zdroje, ale nie sú na tom tak, že by chceli jesť, nejaké mrazené 'shity'. Sústredili sme sa na čerstvé suroviny, ktoré dostanete v každom bežnom supermarkete alebo večierke."

Celý vtip spočíva v tom, že to, čo práve zoženiete čerstvé a kvalitné, či už kuracie mäso, nové zemiaky alebo hríby skombinujete so surovinami zo zásob v špajzi.

V galérii nájdete jednoduché a chutné jedlá od Zdenka Pohlreicha:

Ticketportal.sk