Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2020, 00:00

Vrátili sme sa späť do kuchyne: Slovensko v čase korony varí a pečie

  • Priznávam sa, aj ja som podľahla.
  • Keby ste mi pred pol rokom povedali, že budem kŕmiť kvások a vypekať chleby, asi by som vás poriadne vysmiala.
  • Korona mi zakázala chodiť do práce.
  • A tak varím, pečiem, vymýšľam možné aj nemožné.
Vrátili sme sa späť do kuchyne: Slovensko v čase korony varí a pečie
Zdroj: Maškrtnica.cz

Okrem mňa obývajú náš byt aj ďalšie tri hladné krky a aj tie sú väčšinou doma. A tak píšem, zalamujem nové články, komunikujem s kolegami, robím rozhovory cez videočety a do toho neustále odpovedám na tú istú otázku: „Čo máme dnes na obed?“

​Naša kuchyňa sa zmenila na vývarovňu, každý člen rodiny si myslí, že je v zariadení závodného stravovania a má na výber minimálne z piatich denných menu. Už som prešla všetky, naozaj všetky blogy o varení a pečení, po večeroch si pozerám tutoriály na Youtube a už sa to zvrhlo aj smerom k live streamom na Facebooku a Instagrame, ktoré robia známe kuchárske celebrity.

Ako U Taliana

Napríklad Andrea Ena, ten je v tom fakt macher. Tento asi najznámejší Talian na Slovensku, ktorý tiež musel zatvoriť svoju reštauráciu, varí aspoň na sociálnych sieťach. A robí to vážne dobre. Neverím, že tieto riadky naozaj píšem...

Namiesto serióznej práce, prepáčte, milé moje kamarátky pekárky a cukrárky, nemyslím to zle a po týchto pár týždňoch vás ešte viac obdivujem a držím vám palce, no pre mňa bolo varenie vždy stratou času, nevyhnutným zlom na nasýtenie hladných krkov.

A pečenie? Moje deti by vedeli rozprávať, koľko plechov vianočného pečiva už skončilo rovno v koši. No späť k Andreovi, označte si jeho Instagram a budete o zopár receptov na typické talianske jedlá bohatší.

Naučí vás piecť aj pizzu a vaše deti vás budú navždy milovať. Ja som na Veľkú noc podľa neho robila tiramisu. Síce sa nedalo tak gustiózne pokrájať, ako to bolo v jeho videu, ale chutilo parádne.

Syn zhodnotil, že tiramisu neznáša, muž si dal dvakrát, rovnako aj dcéra a ja som zjedla pol plechu. Super, opäť sa mi niečo podarilo. Presne z týchto dôvodov takmer nepečiem, riadim sa totiž heslom, že najlepší koláč je ten, ktorý nezješ.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk