Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.04.2020, 00:00

Šéfkuchár Michal Konrád: Ak sa niekto pustí do rozvozu jedál, ide mu o prežitie. My sme riskovať nechceli

  • Známy slovenský šéfkuchár prezradil, ako sa gastrobiznis vyrovnáva s koronakrízou, aj odvrátenú stranu podnikania so streetfoodom.
  • Ako riskujú prevádzky, ktoré sa rozhodli pre rozvoz? A ako vyzerá bežný deň šéfkuchára, oklieštený opatreniami kvôli koronavírusu?
  • Prečítajte si rozhovor s Michalom Konrádom.
Šéfkuchár Michal Konrád: Ak sa niekto pustí do rozvozu jedál, ide mu o prežitie. My sme riskovať nechceli
Zdroj: Archív Michala Konráda

Michal Konrád je jedným z najznámejších šéfkuchárov na Slovensku. Ako kuchár začínal v ružinovskej pizzerii a vo vinárni na Námestí SNP. Vareniu sa venoval v Londýne aj na Cypre. Po rokoch strávených v zahraničí nakoniec zakotvil v bratislavskej reštaurácie Fou Zoo, kde pracoval a tvoril deväť rokov.

Aktuálne sa venuje  streetfoodovému projektu Bao Brothers, ktorý vymenil za Fou Zoo, ako však sám hovorí "odchod neľutuje". V rozhovore pre HN nám prezradil, ako vyzerá jeho podnikanie v aktuálnej koronakríze, prečo sa postavili proti rozvozu jedál, aj ktoré prevádzky sú podľa neho najohrozenejšie:

Po odchode z Fou Zoo ste spustili vlastný streetfoodový projekt Bao Brothers. Ako to s ním vyzerá teraz v rámci koronakrízy?

Na máj sme mali naplánované, že sa pustíme aj do podnikania v rámci kamennej prevádzky, vzhľadom na okolnosti sme sa však k tomu nedostali. Čo sa týka streefoodu, sme v takom stave hibernácie a nič sa nedeje. Po vzájomnej dohode a v rámci bezpečnosti sme sa dohodli, že do rozvozu nejdeme, takže oddychujeme a sme doma.

Takže ste od rozvozu upustili najmä kvôli bezpečnosti?

Aj kvôli tomu, okrem toho každý z nás má rodičov v rizikovom veku, preto sme nechceli to riziko podstupovať. Museli by sme chodiť do obchodu po tovar, roznášať, stretávať sa s rôznymi ľuďmi.

Bolo to pre nás riziko, ktoré sme sa rozhodli eliminovať. To bol jeden faktor, pre ktorý sme si povedali, že to robiť nebudeme, teda aspoň zatiaľ.

Sme v tom traja, jeden z nás má stále prácu na trvalý úväzok, ja si časť réžie vykryjem prácou pre televíziu a tretí z nás nemá žiadne záväzky ani rodinu. Takže nie sme na tom momentálne tak, že by sme museli vytvárať takúto aktivitu.

Otázne je však, dokedy to tak bude, lebo nejaký príjem človek mať musí.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk